Якщо ви вирішили побудувати будинок або котедж подалі від міста, то однією з важливих проблем буде обігрів вашого будинку. Адже тепло і затишок – це синоніми, і від того, наскільки буде тепло у вашому домі, настільки буде і затишно. Перш ніж вибрати систему опалення, необхідно дізнатися про всі її слабкі та сильні сторони.

 

Центральне місце в системі займає котел, тому вибирати його необхідно уважно, в залежності від розмірів вашого будинку і палива, яке ви припускаєте використовувати для опалення. Зверніть увагу також на постачальника техніки. Так, опалювальна техніка Корді вже непогано зарекомендувала себе у споживача. Вона відрізняється хорошою продуктивністю,  простим обслуговуванням. Це саме те, чого чекають користувачі.

 

Однак крім виробника треба звертати увагу і на інші критерії. Котли бувають декількох видів в залежності від типу палива. Так, існують газові моделі. Відносно невисока ціна і простота у використанні зробили ці агрегати самими затребуваними. Автоматичний котел може пропрацювати весь сезон не виключаючи, та й газ найдешевший вид палива. На жаль, не завжди є можливість провести до будинку газову гілку.

 

В цьому випадку ви можете вибрати котел на твердому або рідкому вигляді енергоносія. Особливо популярні у користувачів твердопаливні котли. Пояснюється це рентабельністю агрегатів. Такі моделі використовують в основному вугілля, але можна також застосувати для їх розпалювання дрова або кокс. Якщо ж ви хочете уникнути викидів, то шукайте варіант на пеллетах. За екологічності він не поступається газової моделі. До речі, зверніть увагу, що твердопаливні пристрої можуть бути різними за своїм типом. Так, є котли, які використовують тільки один вид палива, а інші, навпаки,  пристосовані для роботи на будь-якій сировині. Це спрощує їх використання.

 

У рідиннопаливних котлах застосовують солярку або мазут, можна гас. Але в обслуговуванні ці котли нерентабельні через високі вартість палива. Існують і комбіновані котли в яких можна застосовувати як тверде, так і рідке паливо.

 

Можна також використовувати для облаштування автономного опалення електричні котли, які є найбільш екологічно чистими. Їх також відрізняє тиха робота і висока продуктивність. Правда, коштують вони дорожче за свої аналоги. У будь-якому випадку вибирати котел краще все-таки за допомогою фахівця, враховуючи всі чинники. Тоді ви гарантовано залишитеся задоволені покупкою.