Для освітлення магазинів, офісних і промислових приміщень часто використовують растрові світильники. Вони компактні, енергоефективні та яскраві — тому забезпечують оптимальне виробниче освітлення. "Растер" з німецької перекладається як "решітка". Сам світильник має решітчасту конструкцію, яка виконує функції направлення та перерозподілу світла. Металевий каркас має дзеркало-відбивач, що відбиває світло від люмінесцентних трубок вниз. Решітка може бути білою або дзеркальною. У першому випадку спектр світла буде м'якший, а у другому більш яскравіший, завдяки дзеркальному відбивачу.

Переваги растрових світильників для освітлення виробничих приміщень

Растрові світильники при невеликому енергоспоживанні здатні забезпечити якісне, рівномірне освітлення великої площі виробничого приміщення. В залежності від формату ламп Т8 світло може бути білим холодним, теплим жовтим і навіть синім. Це важливо для багатьох сфер бізнесу. За способом кріплення растрові світильники бувають накладними і вбудованими. Накладні моделі кріпляться безпосередньо до поверхні, а вбудовані — в стелю растрового типу, що складається з окремих квадратів. Це найпопулярніший тип освітлення для невеликих промислових об’єктів.

Завдяки люмінофору, спектр світіння ламп інтенсивний, його достатньо навіть для великих промислових приміщень. Він максимально наближений до природного, має високі показники передачі кольору при економному енергоспоживанні. Колби лінійної форми мають більшу поверхню випромінювання, відрізняються тривалим терміном служби (при правильному використанні до 20 000 годин).

Сфера використання растрових світильників

Світильник растровий користується популярністю для організації освітлення в приватних і державних установах: лікарнях, офісах, навчальних закладах, торгових залах та ін. Решітчаста конструкція розсіювача оптимізує світлове навантаження на органи зору, очі не так втомлюються навіть під час кропіткої роботи. А стильний дизайн світильників стане прикрасою будь-якого сучасного інтер'єру. Але, незважаючи на всі існуючі переваги, цей тип світильників почав втрачати свою популярність з появою сучасних світлодіодних ламп, які являються більш екологічними, економнішими та не потребують спеціальної утилізації.

На офіційному сайті виробника світлодіодних світильників “ВТН” http://vtnled.com/rastrovi-svitilniki можна порівняти світильник растровий зі світлодіодним, та вирішити для себе, в який тип вкладати кошти підприємства. Кваліфіковані консультанти завжди допоможуть підібрати потрібну модель, виходячи з параметрів приміщення і вимог до освітлення.