Чи не кожному хотілось би мати в своєму гардеробі вишиванку зроблену власноруч. Адже це не просто модний та сучасний одяг – це наша пам’ять, навіть гордість та зв’язок з попередніми поколіннями. Але декого можуть лякати об’єми необхідної роботи. Але не слід цього боятися. Вишити сорочку своїми руками під силу як майстрині з великим досвідом, так і молодим початківцям. Головне – вірити в свої сили і дуже цього хотіти.

З чого ж почати саме вишивання сорочки? Насамперед радимо купити схему для вишивки - це той малюнок, який би Ви хотіли мати на сорочці. Це може бути паперова схема, на якій символами або кольорами буде позначений орнамент або малюнок для вишивання. 

Вишивати сорочку також можна по вже готовому малюнку схемі, який надруковано на полотні. Такі схеми значно полегшують та прискорюють сам процес вишивки. Це пояснюється тим, що рахувати хрестики  і звіряти їх з паперовою схемою Вам вже не потрібно. На цих схемах позначені не тільки кольори, а й місця для вколювання голки, щоб хрестики виходили рівненькими і гарними. Такі схеми друкують спеціальними водостійкими фарбами, які після прання не полиняють та не змиваються. Вишивати ці заготовки можна як нитками муліне, так і бісером, а можна вишивати в змішаній техніці: використовуючи для деяких елементів муліне, а для деяких бісер. Тоді малюнок виглядає об’ємно і цікаво. Наносять малюнки на різні тканини. Вам залишиться вибрати таку, яка підійде Вам по своїм характеристикам і по ціні.

Різноманітність пропонованих малюнків для вишивання не залишить Вас байдужими.  Є схеми у вигляді орнаментів, як з геометричним, так  і з рослинними мотивами. Ви можете підібрати також схеми у вигляді шикарних букетів квітів. Ви знайдете як сучасні варіанти орнаментів для вишиванок, так і старовиині схеми, надруковані на тканині.  Існують малюнки і орнаменти для чоловіків, жінок та дітей.  Кольрів та дизайнів вишивки безліч. Також дуже багато різних виробників таких заготовок для вишиванок. Вони запропонують Вам як традиційні моделі чоловічих та жіночих вишиванок, так і заготовки для вішивання платть, тунік, поясів, рушників і серветок, жіночих сумочок та косметичок і навіть скатертин для святкового столу.  Вибирати є з чого.  Залишається обрати лише те, що сподобається і підійде саме Вам, зробить Вас оригінальними  і неповторними. Вішивайте сорочку з натхненням і любов’ю і вона на довгі роки буде зігрівати своєю красою.