Купівля автомобіля пов'язана з безліччю питань, особливо якщо це ваше перше авто. Багато стоять перед вибором, який автомобіль придбати, вітчизняний чи імпортний. Що можна порадити в цьому питанні?

 Спираючись на дані статистики, можна впевнено сказати, що водії однозначно віддають перевагу іноземним автомобілям. Дійсно, 85% куплених авто в країні є іномарками. Їх власники красномовно розхвалюють своїх залізних друзів, описуючи їх характеристики і новомодні опції в самих яскравих фарбах. Як кажуть в народі: "Стара іномарка в сто разів краще нової вітчизняної моделі". А дійсно іномарка у всьому обходить вітчизняного виробника?

 Якщо ви стоїте на роздоріжжі і не знаєте, яке авто вибрати, то давайте спробуємо неупереджено розібратися в цьому складному питанні.

Вітчизняний автомобіль

Кожен новачок мріє про красиве авто на заздрість всім оточуючим, але перший автомобіль не повинен бути новим і дорогим. Краще всього починати їздити по дорогах країни на невеликий вітчизняної машини економ-класу. І це легко пояснити:

• вітчизняний автомобіль простий в ремонті (будь-які неполадки можна ліквідувати самостійно або з допомогою більш досвідчених автомобілістів);

• на вітчизняну модель легко знайти запчастини (в кожному автомагазині ви легко знайдете потрібні запчастини за невисокою ціною);

• якість комплектуючих на вітчизняні авто значно вище, ніж на іноземні (автомайстра практично не знають випадків підробок запчастин на "наші" моделі);

• цінова політика (навіть новий автомобіль місцевого виробництва значно дешевше старенької іномарки, що можна легко перевірити, подивившись на популярний сайт за адресою https://auto.ria.com/uk/).

Звичайно, всі ці плюси можна легко перекреслити одним жирним мінусом - відсутністю комфорту в автомобілі. На жаль, вітчизняні моделі мають дуже неясні уявлення про комфорт. Навіть нові автомобілі мають безліч недоробок:

• неякісна збірка;

• незручне розташування важливих вузлів, що зменшує корисний простір усередині автомобіля;

• низька якість матеріалів, застосовуваних у виробництві;

• відсутність багатьох сучасних опцій.

У цілому вітчизняні автомобілі мають ряд недоліків, які не дають їм можливості зайняти лідируюче місце в своєму сегменті авторинку. Але в якості першої машини це безперечно найкращий варіант.

Іноземні автомобілі

Іномарки безперечні лідери на авторинку. Потіснити їх з заслуженого п'єдесталу вдасться ще не скоро. Ці автомобілі мають ряд помітних переваг:

• широкий модельний ряд (вибрати іномарку серед діапазону представлених на ринку моделей непросто, загляньте на сторінку і зможете дізнатися все про вибір автомобіля);

• гнучка цінова політика (незважаючи на високі ціни, іномарку можна підібрати, спираючись на будь-які фінансові можливості);

• автомобіль зроблений "для водія" (безліч сучасних опцій забезпечують комфортну їзду);

• якість запчастин (якщо купувати для іномарки оригінальні запчастини, то термін їх служби може обчислюватися десятиліттями).

Мінуси іномарок дуже важко виділити. Єдиним недоліком можна назвати високі ціни на ці автомобілі. Іномарка, навіть стара, може стати дуже вигідним вкладенням грошових коштів. Вона комфортна, надійна і безпечна. Важко уявити собі модель вітчизняного автопрому, яка змогла б затьмарити в серцях наших співвітчизників любов до іноземних автомобілів.