Алкоголь впливає на багато частин мозку, а не тільки на одну область. Він впливає на систему винагороди, пам'ять, рухові навички, рівновагу, біль, емоції, пильність, спокій і ейфорію. Якщо не зупинити розвиток алкозалежності за допомогою лікування або кодування від алкоголізму в Тернополі, спиртне проникне в кожну клітину організму.

Алкоголь обманює мозок

Мозок відносно добре справляється з помірним вживанням алкоголю. Проте, велика кількість алкоголю або поступове збільшення споживання алкоголю — небезпечно.

Алкоголь безпосередньо взаємодіє з системою винагороди мозку. Він дає відчуття радості та посилає сигнал "ми повинні зробити це знову". Через деякий час мозок хоче алкоголю та інтоксикації, при цьому відпрацьовується здатність пити більшу кількість. Тяга виникає частіше і легше, але для досягнення кайфу потрібно більше алкоголю. З'являється залежність, перебудовується система винагород.

Депресія, тривога та алкоголь

Існує тісний зв'язок між депресією і пияцтвом. Депресія зустрічається у 2-4 рази частіше у тих, хто сильно п'є, ніж у тих, хто п'є помірно.

Так, алкоголь добре знімає тривогу, але цей ефект - короткочасний, і згодом тривога посилюється. Це пов'язано з тим, що алкоголь активує систему сигналізації та стресу в організмі, тож переживання або занепокоєння посилюються.

Ризик алкогольної залежності та депресії індивідуальний, і в обох випадках можуть впливати спадкові чинники. Якщо в сім'ї є залежність і/або депресія, є привід бути особливо обережним з алкоголем.

Те ж саме стосується і певних періодів життя. Якщо життєвий відрізок здається важким, ви ризикуєте впасти в депресію. Навіть якщо вам здається привабливим пропити страждання, ви маєте бути особливо обережними з алкоголем.

Алкоголь і пам'ять

Надмірне вживання алкоголю погіршує пам'ять. Алкоголь також порушує сон, а поганий сон, своєю чергою, пригнічує пам'ять. Іноді кажуть, що келих вина на день корисний для пам'яті. Але це — бажане, яке видається за дійсне.

Алкогольна деменція

Якщо людина багато п'є протягом тривалого часу, є ризик серйозного ураження головного мозку. Погіршуються розумові та навчальні здібності, а також пам'ять, судження і здатність знаходити. І, якщо своєчасно не провести виведення із запою в Тернополі, як результат, виникає алкогольна деменція.

Не існує такого поняття, як нешкідливе пиття. Сучасні дослідження показують, що алкоголь шкідливий з першої чарки та що ризики поступово зростають у міру вживання.