Мікрокредити в Україні мають велику кількість прихильників із-за можливости позичити невелику суму до зарплати. З іншого боку, такі позики мають достатньо великі відсотки, що нараховуються за кожен день використання коштів. Але, цей шлях стає у пригоді, якщо у родини, наприклад, не вистачає грошей на продукти або погашення комуналки.

Якщо брати загальну статистику, у середньому люди отримують суми 1500 - 5000 гривень з терміном 2 тижні або 30 днів. Відсотки у кожної МФО можуть відрізнятися, але для тих, хто бере позику вперше, діють пільгові умови. Але, за такими кредитами потрібно звертатися лише у разі великої потреби. А, якщо можна трошки почекати, краще вивчити топ букмекерських контор України та почати робити ставки на спортивні події (головне, не робити це кредитними грошима).

З липня 2020 року, всі мікрофінансові компанії знаходяться під наглядом Нацбанку та повинні працювати з чинною ліцензією (перелік ліцензованих МФО є в реєстрі Нацбанку). Також, люди повинні мати українське громадянство та вік від 18 до 70 років, щоб отримати позику. При цьому, їм потрібно надати паспорт, код та коректні контактні дані, включно з номером картки.

Позитивні та негативні нюанси співпраці з МФО

Сьогодні, мікропозики вважаються простим шляхом покращення матеріального становища для багатьох українців. Їх можуть отримувати для купівлі необхідних ліків, товарів або покращення кредитного рейтингу. Також, серед переваг швидких позик варто відзначити:

  • Швидке заповнення заявки та невелика кількість відмов;
  • Сайти МФО працюють цілодобово, без вихідних та перерв;
  • Наявність миттєвого переказу після ухвалення заяви на картку;
  • Можливість отримання позики людям, які мають погану історію.

Подібні позики можна отримати на строк, від 3 до 30 днів. При цьому, рішення буде прийнято максимум протягом 25-30 хвилин. До того ж мікрозайми можуть надаватися людям без офіційної роботи.

Але, як завжди, у кожного доброго рішення, є певні недоліки. Наприклад, максимальна сума позики рідко складає понад 10 000 грн. Також, компанії мають 1.5-2% за кожен день використання кредитних коштів. Якщо людина порушує строки договору без попередження, до неї застосовуються штрафи.

Речі, на які потрібно звертати увагу під час обрання МФО

В першу чергу, компанія має бути у реєстрі ліцензованих МФО, який можна подивитися на сайті Нацбанку. Далі, люди повинні уважно читати всі пункти договорів, навіть ті, що написані дрібними літерами. Особливої уваги заслуговують строки повернення та можливі штрафні нарахування у разі прострочки.

Щодо умов, кожна організація, яка надає швидкі гроші, підпорядковується закону про споживче кредитування. Тобто, якщо розмір позики не перевищує одну мінімальну зарплату, пеня має бути не більшою ніж у два рази від неї. Також, відсотки не можуть збільшуватися або перераховуватися у бік шкоди для клієнта. При цьому, особисті дані користувачів не повинні надаватися стороннім особам. Але, надавати їх необхідно, зокрема для поліпшення кредитної історії.