Мармур - привабливий та практичний натуральний матеріал. Його використовують для виготовлення стільниць, підвіконь, камінів, сходів, підлог, столів. У той же час мармур відрізняється пористістю, а це означає його сприйнятливість до плям. Колишню привабливість повернути мармуру просто за допомогою полірування.

Полірування мармуру також є завершальною стадією обробки каменю. У результаті покращується його зовнішній вигляд, створюється зовсім інший видимий ефект. Виходить глибший блиск полірованої поверхні. Також полірування позитивно впливає на термін служби мармурового виробу.

Особливості полірування мармуру воском

Процес обробки каменю – досить складна та тривала процедура, завершальний етап якої – полірування поверхні виробу. Це надає йому закінченого вигляду. Найчастіше при цьому використовують засоби з воском в основі. Дані речовини універсальні, тому їх використовують із мармуром будь-якого типу та форми. Завдяки простоті процесу обробки можна використовувати віск для мармуру навіть у побутових умовах.

Тонкощі процесу

Полірування – це завершальний етап технологічного процесу виробництва мармурових виробів. Передує йому обробка деталей полірувальним колом для отримання більш гладкої поверхні. Далі їх покривають восковими матеріалами. Консистенція та кількість розчинника у спеціальних засобах з воском у складі різні.

Які види восків при обробці каменю використовують:

  • спреї;

  • рідкі;

  • пастоподібні;

  • тверді.

Тверді виглядають як формовані бруски з додаванням алмазного або корундового пилу. Віск кришать над поверхнею і розтирають по ній поліровальним колом. Речовина починає плавитися, заповнюючи собою пори, мікротріщини. В результаті кам'яна поверхня виходить гладка та блискуча. Пастоподібний віск як крем, у ньому менше базових елементів і він густий, не тече. Його використовують навіть у побуті. Наносять на поверхню для полімеризації. Надлишки видаляють і знову полірують полірувальним колом. Цей засіб здатний добре замаскувати невеликі нерівності, надати поверхні гладкість.

Рідкий віск текучий, у складі є розчинник або вода. Їм краще поліруються великі горизонтальні поверхні. Рідкий віск розливають тонким шаром і розгладжують полірувальними колами. Обробляють так само вертикальні або похилі мармурові поверхні, наносячи на них рідкий віск губкою або валиком. Спреї – це новинки. Вони потрібні, щоб обробляти складні вироби з мармуру. Завдяки можливості акуратного розпилення не утворюється надлишок матеріалу на мармурових деталях. Поліруються вони за допомогою ганчір'я.

Особливості процесу полірування – підготовка поверхні

У тому випадку, коли навколо мармуру розташовані поверхні з інших матеріалів - нержавійки, дерева, сталі, що використовуються для полірування засоби їх можуть пошкодити. Щоб уникнути цього, їх заклеюють малярним скотчем. Також захищають від попадання воскового спрею поверхню підлоги під мармуровою стільницею або підвіконням. Перед обробкою воском мармуру його потрібно протерти м'якою ганчіркою. Перед нанесенням засобу на всю поверхню його перевіряють на невеликій ділянці. Плями видаляються спеціальним складом. За потребою попередньо виводять плями.

На засобах полірування обов'язково вказують їх кількість, необхідну для конкретної ділянки. На всю поверхню мармуру віск краще не наносити. Починають із невеликої ділянки, потім йдуть далі. Простіше додавати засіб потроху, ніж позбавлятися надлишків.