Гострий середній отит або простіше кажучи інфекція середнього вуха (порожнини розташованої за барабанною перетинкою) – захворювання, яке досить часто виникає на фоні простуди. Якщо говорити про причини даного стану, окремо варто відзначити що серед них може бути не лише вірусна інфекція, але й бактеріальна та вірусно-бактеріальна інфекції.

Дуже часто середній отит може виникати на фоні гострої респіраторної вірусної інфекції або ж як її ще називають гострий вірусний риносинусит – одне з поширених захворювань дитячого віку.

Якими саме проявами може характеризуватися середній отит?

Серед основних характерних проявів гострого отиту середнього вуха лікарі виділяють не лише двобічний або сильний однобічний біль у вусі, який погіршується в положенні лежачи та тим самим викликає у дитини суттєвий дискомфорт, але й також цілий ряд наступних симптомів, що виливаються у:

  • підвищену температуру тіла;
  • порушення слухової активності;
  • головний біль та навіть витікання з вуха рідини.

Якщо раптом дитина дуже маленька та не може описати турбуючі її проблеми, або просто не може говорити оскільки ще не почала чи навпаки може, але не чітко формулює свої скарги, спеціалісти для визначення гострого отиту радять спостерігати чи є у малюка такі ознаки як смикання вуха з підвищеною температурою тіла, проблеми з засипанням та частим плачем, а також зниження апетиту з дратівливістю та порушеною реакцією на звуки.

У більшості випадків частим сигналом на наявність у дитини малого віку інфекційного отиту є саме дратівливість та безсоння після перенесеної нею застуди. Ось чому батькам важливо вкрай ретельно спостерігати за станом своєї дитини та навіть найменшими у ньому змінами.

Діагностика з подальшим лікуванням гострого середнього отиту

Для того аби можна було без проблем діагностувати цей стан батькам необхідно разом зі своєю дитиною записатися на прийом до лікаря, який і зможе поставити діагноз та зібрати анамнез і провести відповідно огляд. Раптом у лікаря виникли сумніви або ж підозра на розвиток ускладнень, він гарантовано призначить додаткові діагностичні процедури.

До речі, говорячи про лікування цього діагнозу, варто відзначити, що воно основним чином направлене на успішну боротьбу саме з першопричиною інфекції та відповідно усунення симптомів, саме болю у вухах. Багато хто впевнений в тому, що без прийому антибіотиків у цій ситуації не обійтись, проте в деяких випадках хвороба може пройти самостійно лише з використанням невеликих допоміжних засобів. Наприклад, це може бути використання, призначених лікарем спеціальних знеболюючих вушних крапель з анестетиком таких як Отипакс – сучасні французькі вушні краплі.

Саме тут, в Отипакс, є комбінація чудового протизапального засобу з місцевим анестетиком, завдяки чому вже через декілька хвилин часу після застосування вдасться суттєво знизити біль, а уже через 15-20 хвилин практично повністю його усунути. Цікаво і те, що вушні краплі Отипакс – це інноваційний сучасний препарат, який лікарі дозволяють використовувати уже починаючи з місяця від народження.

А ще препарат рекомендовано до застосування навіть дорослим оскільки середній гострий отит це не лише розповсюджена хвороба дитячому віку, але й хвороба, яка досить часто може зустрічатися і серед дорослих. Тому після консультації з лікарем обов'язково замовляйте собі вушні краплі з протизапальними засобом та місцевим анестетиком Отипакс, які гарантують відмінний результат та знеболення уже з першого використання.