Такий тип обігрівачів, як масляні, замовляти які рекомендується на цій сторінці https://teplovik.net/ua/catalog/402/maslyanye-obogrevateli, відомий споживачам досить давно і активно використовується до цього дня. Але, на відміну від старих радіаторів на маслі, сучасні пристрої зазнали значних змін, і, безумовно, лише на краще.

Масляні обігрівачі останніх поколінь є компактними і ефективними приладами з приємним, навіть можна сказати елегантним зовнішнім виглядом, з цілим списком нових функцій для безпеки і зручності. Розглянемо це обладнання докладніше.

Пристрій (схема) масляного обігрівача

Маслонаповнений радіатор (обігрівач) являє собою корпус на коліщатках або опорах, що складається з декількох секцій, також є блок управління з поворотними перемикачами, клавішами або кнопками, шнур для підключення до електромережі, термостат. Нерідко на корпусі передбачено тримач для шнура та ручку для переміщення, а також лампочки індикації робочого режиму. Більшість обігрівачів мають ступінчасте регулювання потужності та дозволяють економити електроенергію, не включаючи прилад на максимум, якщо такої потреби немає. Окремі моделі мають вбудований вентилятор для більшої ефективності роботи, а також іонізатор для оздоровлення повітря. Найбільш просунуті пристрої оснащені цифровим дисплеєм, електронним керуванням та таймером для роботи за графіком. Прилади з механічним керуванням більш дешеві, надійні та прості, з електронним – точніше підтримують температуру та дозволяють встановлювати роботу по таймеру або забезпечити захист від дітей, але коштують дорожче.

Усередині корпусу прилад наповнений маслом, яке прогрівається за допомогою електричного нагрівального елемента (ТЕНу/спіралі), а потім віддає тепло повітрю в кімнаті. За наявності вбудованого вентилятора теплообмін між повітрям та обігрівачем відбувається швидше. Управління температурою здійснюється за допомогою термостата – прилад регулює свою роботу в залежності від досягнення заданої користувачем температури. При її зниженні прилад автоматично вмикається і прогріває кімнату знову.

Вибір та застосування масляних обігрівачів

Ефективність маслонаповнених обігрівачів залежить від потужності нагрівального елемента та тепловіддаючої поверхні корпусу. Вибирати такий прилад рекомендується за традиційною схемою – 1 кВт потужності на 1 кв.м приміщення, що обігрівається.

Для повноцінного прогріву масла всередині приладу може знадобитися до тридцяти хвилин, але після вимкнення обігрівач деякий час ще віддає тепло. Звичайно, масляні радіатори не настільки швидко і точно прогрівають приміщення, як наприклад керамічні обігрівачі, але свою нішу займають по праву. Найчастіше такі обігрівачі встановлюються у квартирах та на дачах, в офісах, у побутових та господарських приміщеннях, у гаражах, майстернях тощо. Активно застосовуються в період міжсезоння, коли не працює центральне опалення, добре забезпечують додатковий прогрів, якщо основне опалення з яких-небудь причин не справляється, зручні для використання в тимчасових приміщеннях – у літньому будинку, на веранді, орендованій квартирі, в госпблоку, тощо.

Дизайн нинішніх обігрівачів, наповнених маслом, відрізняється ергономічністю та компактністю. Виробники пропонують пристрої різної колірної гами – білі, чорні, сталеві, з кольоровими вставками тощо, акуратними поворотними регуляторами або сенсорними кнопками з відображенням робочих характеристик на цифровому дисплеї.

У сучасних приладах усунуті недоліки, звичні для старих моделей. Масляні радіатори (наприклад, обігрівачі Kumtel) тепер набагато бережніше ставляться до якості повітря в приміщенні, заповнені екологічним маслом, що пройшло багатоступінчасте очищення, мають особливу технологію зварювання швів, що виключає протікання масла. Для безпеки обігрівачі оснащені захистом від перегріву та від замерзання, датчиком перекидання, що відключає прилад при сильному нахилі корпусу або випадковому падінні, а також мають підвищену товщину стінок (наприклад, масляних обігрівачів Tesy), що забезпечує стійкість до механічних впливів, або антикорозійне покриття корпусу для тривалого терміну служби.

Робота моделей без вентилятора практично безшумна, що дозволяє встановлювати їх у спальні чи дитячій.

За ціною радіатори масляні більш доступні в порівнянні з іншими типами побутових електричних обігрівачів, а технічні фахівці компанії «Тепловик» порадять який масляний обігрівач краще підійде для Ваших потреб.