За останні кілька років українці активніше почали користуватися швидким кредитом у мікрофінансових компаніях. Зважаючи на доступність в отриманні коштів, легко потрапити у боргову яму, коли розрахуватися з заборгованістю самостійно уже не виходить. Банки таким позичальникам відмовляють через закредитованість та зіпсований кредитний рейтинг, тому кредит без довідки про доходи на карту онлайн у банківській установі точно не отримають позичальники із поганою КІ. Що можна зробити, аби розрахуватись із мікропозиками?

Чому мікропозика — не завжди гарне рішення

Ідея отримання коштів до зарплати дійсно гарна, адже часто на поточні потреби не вистачає саме незначної суми, яку готові видати в МФО. На власну картку лише по паспорту можна взяти в середньому до 5000 грн дистанційно. Але вже на цьому етапі з'являються проблеми.

Вартість такого кредиту в середньому до 2% на день спершу здається допустимою. Але з огляду на період користування грошима переплатити доведеться доволі багато, а в перерахунку на рік ставка дорівнює більш ніж 350%.

Мікропозика видається на 14-30 днів, фаза несвоєчасну виплату заборгованості утримуються штрафи. Домовитись із мікрофінансовою компанією про відстрочку проблемно, але можливо, тоді як послугу реструктуризації або рефінансування вони не пропонують.

Ще один недолік подібних програм пояснюють психологи — люди, які часто користуються швидкими грошима до зарплати, втрачають можливість раціонально планувати власний бюджет. Замість того, щоб десь зекономити або знайти інші варіанти заробітку для задоволення нагальних потреб, такі споживачі звертаються за новим кредитом ще раз і ще раз, а також оформляють кредит на перекредитування мікрозайму з простроченнями знову і знову. Тобто виходить таке собі замкнуте коло.

Як не потрапити на гачок при користуванні мікропозиками

Пропонуємо кілька рекомендацій, як обирати програми кредитування та що робити, якщо у вас уже є заборгованість:

  • Уважно читайте умови договору до підписання. 2% на день — насправді досить суттєва сума, яка в парі зі штрафними санкціями за несвоєчасний платіж може значно збільшити розмір заборгованості.
  • Враховуйте власні фінансові можливості. Обов'язкові місячні платежі не повинні перевищувати понад 30% сімейного доходу за місяць.
  • Не звертайтеся за новою позикою, щоб закрити тіло заборгованості або відсотки за попередню. Так ви тільки власноруч потрапите у фінансову яму.
  • Пам'ятайте, що не платити за кредитом також не вихід. Це стане причиною зіпсованої кредитної історії та звернень до суду.
  • Користуйтесь програмами рефінансування. Оформляйте новий кредит виключно за умови, що його відсоткова ставка менша за наявний, а період користування грошима більший.

Краще за все звертатись за кредитом в банк, але це рішення підходить тільки тим, у кого ідеальний кредитний рейтинг, вони готові зачекати декілька днів, зібрати повний пакет документів або привести поручителя. Навіть це не гарантує рішення у вашу користь, адже банки часто відмовляють клієнтам, що регулярно користуються послугами мікрофінансування.

Тому альтернативою може стати звернення у небанківські фінансові компанії, які також видають кошти максимально швидко та з мінімальними вимогами до отримувача. Вони обслуговують не тільки фізичних осіб, а й представників малого та середнього бізнесу, котрим потрібні кредити на побутові потреби або рефінансування наявних заборгованостей на більш комфортних умовах.

Однією із таких компаній, де можна отримати швидкий кредит в сумі до 100 тис. грн на період до 1 року. Відсоткова ставка дорівнює 7,5% на місяць, а отримані кошти можна використовувати для перекредитування наявних позик, отриманих в інших структурах. В Credit оброблять заявку в середньому впродовж 30 хвилин, заповнити анкету можна на сайті компанії онлайн.