В процесі виготовлення цегли застосовуються сучасні технології, за допомогою яких визначається колір, габарити та інші параметри виробів. Маркування продукції свідчить про її технічні характеристики та індивідуальні властивості.

Найбільш популярною в будівництві є цегла М100 та М150. Перед придбанням матеріалу, потрібно детально розглянути його параметри та переваги.

Параметри матеріалу

Перш за все будівельникам важливий рівень міцності виробів. Маркування М100 є ознакою того, що цегла здатна витримувати навантаження до 10 кг на 1 см2. Габарити стандартного цегляного блока складають 250х120х65 мм, а вага — близько 3,5 кг.

Будматеріал марки М100 здебільшого використовується при зведенні приватних житлових приміщень. Це повʼязано з тим, що таку цеглу недоцільно застосовувати в разу, якщо висота будівлі становить більш ніж 3 поверхи.

Щільність матеріалу залежить від сировини, з якої він вироблений. У зв'язку з цим цегли можуть бути повнотілими, пустотілими, одинарними та полуторними. За іншою класифікацією можна виділити керамічні, гіперпресовані та силікатні моделі.

Керамічна та силікатна цегла

Ці два різновиди відрізняються за складом.

  • Керамічні цеглини складаються з однієї чи кількох глин, які піддаються формовці, висушуванню та обпалюванню. Це допомагає легко переносити вплив вологи.
  • Силікатні вироби мають у складі пісок і вапно. Вони виготовляються в білому кольорі та мають незначний рівень вологостійкості, що створює певні обмеження щодо розповсюдженості використання. До того ж силікатні моделі є тоншими за керамічні, але це не впливає на показники звуко- та теплоізоляції споруд.

Повнотілі та пустотілі керамічні цегли відрізняються наявністю наскрізних отворів, стійкістю до вологи та здатністю проводити тепло. У виробах повнотілого типу кількість пустот має складати менш ніж 13 відсотків. Пустотілі вироби краще проводять тепло, але більш чутливі до впливу вологи.

Види формовки цегли

Формовка цеглин буває напівсухою та пластичною. Для формування цегляних блоків переважно застосовується пластична процедура. Ця продукція не обмежена у сферах використання. Будівельну суміш накладають у спеціальні форми та піддають пресуванню під значним тиском. Потім відбувається висушування та обпалювання під впливом підвищеної температури.

Отже, проаналізувавши характеристики продукції, ви можете із впевненістю придбати цеглу, яка потрібна для виконання будівельних завдань.