Жінка ще не розуміє та не здогадується про свій стан, але її організм вже готується до кардинальних змін. Першим змінюється гормональний фон, в результаті чого зупиняється цикл на не наступають місячні. Навіть тести на вагітність у 1 тиждень вагітності не покажуть дві смужки.

Це пов’язане з тим, що саме запліднення відбувається впродовж 3-х днів після статевого акту. Тому робити тест на вагітність у 1 тиждень вагітності буде безглуздо. Найкращим часом для тестування може стати перший тиждень після затримки, коли кількість гормонів починає зашкалювати та тест дасть позитивний результат. А вже на прийомі у лікаря під час УЗД ви зможете дізнатися точний термін.

Самопочуття на першому тижні вагітності

В організмі вагітної відбуваються зміни, хоча майбутня мама не ще буде відчувати їх. Єдине, що може супроводжувати її – це страх вагітності та чогось нового. Під час цього стану жінка може злякатися, накручувати себе, що змусить організм реагувати та почати діяти відповідно. В такому випадку може початися нудота або бажання багато їсти, поєднуючи між собою різні продукти. І через неіснуючий процес, ранні ознаки вагітності можуть сприйматися як дійсні.

Після того, як майбутня мама дізналася про свій стан, може виникнути питання щодо сексу.  Не дивлячись на те, що у сексі немає ніяких перешкод, все ж таки краще не зловживати цим. Це пов'язано з тим, що саме в цей період відбувається прикріплення яйцеклітини до матки. А під час сексу збільшується прилив крові до органів малого таза, скорочення піхви та матки, що може стати причиною викидня.

Переживання на 1 тижні вагітності

Головною метою на 1-му тижні вагітності це навчитися дбайливо ставитися до свого стану. Для когось це майже нічого не змінить, а для когось це може стати причиною кардинальних змін. Потрібно виконати наступні правила:

  • відмовитися від шкідливих звичок (куріння (навіть пасивне), вживання алкоголю, наркотики), які можуть зашкодити здоров’ю малюка;
  • Зменшити фізичне навантаження на організм, якщо ви займалися в спортзалі;
  • Приймайте медикаменти тільки після консультації з лікарем, оскільки багато мають протипоказання до вагітності.
  • Уникайте стресових ситуацій, не нервуйте  для повноцінного розвитку дитини.
  • Заведіть календар вагітності, який допоможе відслідковувати зміни.

Звісно, що одна жінка може вести звичайний спосіб життя, а іншій доведеться себе обмежувати. Але необхідно зрозуміти, що немає нічого важливішого за здоров’я малюка.