Знання рідної мови відкриває для дітей безліч можливостей. Найлегший шлях вивчити солов'їну — зробити це в юному віці. Але діти можуть не розуміти цього та вважати, що батьки лише примушують їх вчитися. Сьогодні поговоримо про те, як мотивувати школяра вчити українську мову, допомогти дитині покращити її знання.

Пов'язати вивчення з хобі

Для того, щоб зробити будь-яке навчання цікавим, можна пов'язати його з інтересами учня. Наприклад, ваша дитина любить малювати. Можна знайти відеоурок на Youtube, де буде розповідатися українською про те, як намалювати слоника або квітку. Дівчатка часто плетуть браслети з бісеру — для них можна також знайти корисні відеоблоги. Коли дитина дивиться цікавий для неї матеріал рідною мовою, дивиться його до кінця — це допомагає їй засвоїти багато слів та фраз українською.

Старанне виконання вправ

Чим більше школяр виконує вправ, тим краще стає його знання української мови та її правил. Його мова — як усна, так і письменна — стає правильною, відповідною граматичним нормам. Але для цього потрібно довго працювати, адже дитина не може водночас засвоїти всі правила. Тим паче програма з української мови в школі стала поширеною, а кількість навчальних годин не збільшилась. Тому кожної дитині потрібно приділяти увагу й самостійній роботі, виконанню додаткових вправ удома.

Розв'язник: користь або шкода?

Готові відповіді спеціально створені для того, щоб дитина мала можливість перевірити себе. За допомогою відповідей вона може прослідкувати логіку виконання вправи, зрозуміти послідовність потрібних дій. Звичайно, коли діти постійно списують домашню роботу, це шкодить навчанню. Також навряд чи дитина зможе отримати високу оцінку, адже вчителька завжди бачить, чи розуміє дитина матеріал. Але якщо користуватися готовими відповідями відповідально, вони допоможуть дитині прояснити незрозумілі моменти, підготуватися до диктанту або іспиту.

Якщо учень самостійний та допитливий, він може сам зрозуміти, як правильно користуватися посібником з відповідями — наприклад, це може бути гдз укр мова 4 клас. Іншим школярам у виконанні домашньої роботи повинні допомагати батьки. Часто дорослі самі вже не пам'ятають численні правила та винятки української мови. Готові відповіді допоможуть зробити домашні завдання швидше та пояснити дитині складні моменти.

Коли школяр постійно користується розв'язником, не хоче працювати — батькам потрібно поговорити з дитиною відверто. Поясніть їй, що від навчання сьогодні залежить її майбутнє. Не потрібно залякувати дитину, адже це може мати зворотний ефект. Якщо заборонити дитині звертатися до готових відповідей, вона може попри всі намагання батьків продовжувати ними користуватися. Коли дитина хоче інколи скористуватися розв'язником, це повинно бути обґрунтованим рішенням.