Поняття догляду включає низку певних дій. Всі вони досить прості і здебільшого можуть виконуватися самостійно. До кожного елемента системи передбачені свої правила, які ми коротко перерахуємо.

Дізнатися більше про умови використання сонячних електростанцій ви можете на сайті kbenergy.com.ua!

Кріплення. Основою кріпильних конструкцій зазвичай є анодований алюміній. Цей матеріал легкий, міцний і не схильний до корозії. Однак у місцях з'єднань після сильних вітрів можуть послаблюватися болти, а стійки одержують невеликі механічні пошкодження або зміщуються. У хорошу погоду огляд не можна проводити.

Інвертори. Розміщені не всередині будівлі, а зовні ці пристрої обов'язково мають надміцний корпус. Пошкодити його практично неможливо, але пил і пісок часто забивають отвори фільтрів. За відсутності періодичного чищення погана вентиляція призводить до перегріву електроніки, що загрожує виходом інвертора з ладу. Це стосується й інверторів, які знаходяться в приміщенні – вони теж часто забиваються пилом, що може вплинути на їхню працездатність.

Сонячні панелі. В більшості випадків особливий догляд модулям не потрібно. Однак їхня міцність і герметичність, що гарантує абсолютний захист осередків, не виключає періодичне забруднення поверхні.

Заземлення та ізоляція кабелів. Одне з найчутливіших місць системи – заземлення та проводка. Іноді ізоляція випадково ушкоджується, що викликає оголення контактів та/або металевих дротів. Без своєчасного усунення пошкоджень система сильно втратить ефективність, а надалі може викликати коротке замикання фотовольтаїки. Крім того, пошкодження проводки вкрай небезпечне для життя людини і може спричинити пожежу. Тож економити на її встановленні та звертатися до «домашніх» електриків чи компаній без достатнього досвіду роботи точно не варто.