Плити з граніту активніше почали застосовувати в ролі основного облицювання. Природний матеріал, із котрого вона виробляється, надає йому довговічності та високого рівня витривалості. Крім того, облицювання гранітом надає приміщенню особливого шарму, підкреслюючи його унікальність. Такий будматеріал підійде до будь-яких проектів, перевтілюючи їх на кращий лад.

Особливі властивості

Камінь природного походження заведено вважати ледь не найбільш міцним матеріалом для облицювання. Гранітна плитка активно застосовується під час будівництва, внутрішнього облицювання й покриття підлоги.

Плитка природного походження доволі витривала, надійна, довговічна. Вона відрізняється ексклюзивними властивостями, це обумовлено структурою поверхні. Малюнок плит є унікальним та індивідуальним, оскільки знайти копію хоча б одного з елементів практично неможливо. Саме тому, під час укладання плитки, щоб отримати гідний фініш, необхідно детально керуватися зображенням.

Гранітні вироби природного походження доволі рідко мають однорідну структуру. Для їх є типовим перехід кольору та мінеральних вкраплень, котрі можуть мати структуру різної величини.

Гранітна плитка може по-різному виглядати. Для того, аби відрізняти плити один від одного, існує спеціальна вибірка, в основі котрої закладено стандарт ДСТУ. За ним визначають типи кам’яної плитки. Як правило, вони відрізняються виглядом поверхні та методами її оброблення.

Полірованим плитам характерна дзеркальна поверхня з чіткою фактурою малюнку.

Термооброблені плити володіють шершавою поверховістю. Це відбувається шляхом обробки високою температурою. Як результат, граніт отримує неслизьку структуру. Такий підхід часто використовують для вуличних робіт.

Шліфована гранітна плитка наділена чітким зображенням, проте на відміну від полірованої, вона не має видимого блиску. Характеризується матовістю та гладкістю. На пиляних помітні впадини, це є незначні сліди від пильних дисків. Такий підхід імітує природні пошкодження на поверхні каменю.

Критерії вибору

Під час вибору гранітних плит, варто керуватися тим, де їх буде використано — для зовнішніх чи внутрішніх робіт. Виходячи з цього, сировину варто обирати з необхідною структурою.

Поліровані та шліфовані найчастіше експлуатують під час облицювання всередині. Продукцію використовують, аби укласти підлогу, сходи, зробити підвіконня чи стільницю. Через слизьку поверхню, їх експлуатація надворі стане травмонебезпечною. Що стосується облицювання полірованими виробами фасадів та цоколів, то такий спосіб цілком допустимий. Ще й надто, він має попит серед будівельних робіт.

Термооброблену, шліфовану та пиляну плитки активно використовують для зовнішніх облицювальних робіт. Ними можна укласти майданчик, вхідну групу, ступені. Завдяки особливій обробці, на поверхні таких плит є незначна шершавість, яка робить їх не слизькою, в отже — безпечною.

Декоративне облицювання стін та камінів найбільш часто вимагає за собою застосування пиляних плит.

Під час придбання товару природного походження, важливо зважати на країну-виробника. Наприклад, китайський граніт прийнято вважати одним із найдешевших. Проте найчастіше такий підхід до економії є недоречним, оскільки це може позначитися на якості. У свою чергу, український граніт заведено вважати одним із найкращих облицювальних матеріалів, завдяки своїй міцності та довговічності.