Пандемія коронавірусу та карантинні обмеження змінили звички простих людей та вплинули на розвиток медицини. Лікарям довелося підлаштовуватись під нові умови та реагувати швидко. І це стосується не тільки роботи інфекційних відділень. Адже COVID-19 – не єдина хвороба у світі, й інші захворювання не менше потребують уваги. Тому сьогодні ми поговоримо про тенденції розвитку медицини, які будуть актуальними у 2021 році.

Аналіз даних про пацієнта

Під час пандемії спостерігається тенденція на обмеження соціальних контактів. І лікарі, як люди, що знаходяться у групі найбільшого ризику, змінюють алгоритм роботи. Тепер, перш ніж призначити пацієнту прийом, вони проводять попередній аналіз його історії хвороби. Тобто, пацієнт надсилає лікарю протоколи попередніх оглядів, результати аналізів, знімки. Це дозволяє дистанційно зібрати анамнез та розробити план лікування, а ще – мінімізувати ризик зараження. До речі, духовно-медичний центр «Клініка Біляка» дотримувався такого підходу ще до пандемії.

У клініці вже давно практикують попередній аналіз даних пацієнта. Це дозволяє зекономити час та більш раціонально підійти до лікування. Тому коли людина їде до центру, то вже знає, як саме її будуть лікувати, і скільки це коштуватиме.

Симультанні операції

У світі набирає обертів тенденція до оптимізації часу та ресурсів. Тому актуальним трендом є проведення декількох операцій за одне втручання. Тобто, людині роблять один наркоз та усувають відразу декілька патологій. Це дозволяє знизити стрес для організму, прискорити лікування та мінімізувати ризик ускладнень.

Клініка Біляка дотримувалась такого підходу задовго до того, як це стало популярним. Цей медичний заклад першим на Закарпатті почав проводити симультанні операції. Тому лікарі клініки відшліфували свою майстерність до досконалого рівня.

Малоінвазивні втручання

Актуальним трендом останніх років є поширення операцій, що проводяться з мінімальним втручанням. І 2021 не стане виключенням. Класичні порожнинні операції з великими розрізами успішно заміняють малоінвазивними, з доступом через проколи або навіть природні отвори. І в цьому напрямку Клініка Біляка була однією з перших в Україні. Її засновник Степан Біляк ще у 1992 році провів першу в країні лапароскопію. Сьогодні у клініці активно практикують лапароскопічні та ендоскопічні втручання, що дозволяє:

  • знизити ризик занесення інфекції;
  • провести операцію без крововтрати;
  • значно зменшити пошкодження тканин;
  • скоротити час перебування у стаціонарі та реабілітацію;
  • мінімізувати ризики ускладнень.

Діджиталізація та цифрова медицина

Цифрові технології усе активніше інтегруються в усі сфери життя, й медицина – не виключення. Експерти прогнозують, що протягом 2021 року ця тенденція буде поширюватися через пандемію. У Клініці Біляка вже давно практикують цифрову взаємодію між пацієнтом та лікарем. Тут ведуть електронні медичні карти, а первинна консультація може проходити по відеозв’язку. До того ж поширеною практикою у клініці є стріми операцій у реальному часі – зрозуміло, зі згоди пацієнта. Глядачі можуть на власні очі переконатися у професіоналізмі лікарів клініки.

Цілющий лазер

У 2021, як і протягом попередніх років, зростає популярність лазерного лікування. За допомогою тонкого променю можна видаляти патологічні утворення та лікувати багато інших хвороб. До них відносять геморой, ерозію шийки матки, папіломи та інші шкіряні нарости, сечокам’яну хворобу. Клініка Біляка завжди тримає руку на пульсі сучасних технологій та використовує лазерне обладнання екстра-класу.

Економія

Через пандемію та карантинні обмеження у світі почалася економічна криза, тому люди намагаються оптимізувати витрати. Але економити на здоров’ї – не найкраща ідея. Для лікарів Клініки Біляка важливо, щоб люди не відмовлялися від лікування через страх, що грошей може не вистачити. Тому у клініці давно вже працює система «усе включено». Сплачуючи вартість операції, пацієнт отримує «бонусом» проживання, необхідні процедури та медикаменти, харчування. Це дозволяє заощадити кошти. Щоб проконсультуватися з лікарями клініки, звертайтеся за адресою: Закарпатська обл., Ужгородський р-н, с. Минай, вул. Коротка, 1а. Телефон для запису на прийом: +38 (099) 100-10-03.