Ціни на первинному ринку нерухомості Рівного стартують від 11 500 грн за квадратний метр ─ огляд актуальних пропозицій на квартири.

На початку березня 2021 року на ринок нерухомості був представлений 32-ма новобудовами Рівного. Найбільша кількість об'єктів у сегменті «комфорт», а саме 20 житлових комплексів. Три ЖК позиціонуються, як житло сегмента «преміум», 5 — економ і 4 бізнес-класу. Журналісти проаналізували прайс-листи від забудовників і визначили максимальні та мінімальні пропозиції за квадратний метр. Отримані дані занотовано у таблицю нижче.

За основу дослідження було взято інформацію пошуковика Bild.ua, фахівці якого власноруч збирають дані про нові проєкти у кожному населеному пункті України. На сервісі також знаходиться вся необхідна інформація про конкретну новобудову: характеристики, ціни, планування, новини з будівельного майданчика та відгуки інших інвесторів.

Де придбати житло за найнижчою ціною квадратного метра

Найменша ціна за квадратний метр серед новобудов Рівного в ЖК комфорт-класу «Шоколад» ─ від 11 500 грн.

ЖК “Шоколад”

ЖК “Шоколад”

Далі йде житло сегмента «економ», забудовник якого пропонує від 12 200 грн за квадратний метр у ЖК «Синергія Лайт».

ЖК «Синергія Лайт»

ЖК «Синергія Лайт»

Третє місце в найменшій вартості квадратного метра займає комплекс сегмента «преміум» на вул. Транспортна, 10.

ЖК на вул. Транспортна, 10

ЖК на вул. Транспортна, 10

Найбільший показник мінімальної ціни за квадратний метр ─ 14 500 грн ─ у ЖК бізнес-класу «Синергія Glass».

ЖК «Синергія Glass»

ЖК «Синергія Glass»

Для більш зручного ознайомлення з ціновими показниками у всіх категоріях житла, ми звели дані у одну таблицю.

Зведена таблиця цін

Мінімальна ціна,

грн/кв. м

Середня ціна,

грн/кв. м

Максимальна ціна,

грн/кв. м

Кількість пропозицій
Сегмент «економ»
12 200 14 100 21 100 5
Комфорт-клас
11 500 17 750 22 550 20
Бізнес-клас
14 500 18 850 25 350 4
Преміумклас
14 100 20 000 21 100 3

Як перевірити законність новобудови

Права покупців житла на первинному ринку законодавчо не захищені. При цьому за рік в Україні укладається 70-90 тисяч угод про купівлю нерухомості. Фахівці радять перед тим, як вкладати кошти у незавершений об'єкт, ретельно вивчити дозвільну документацію та репутацію девелопера. Зробити це можна особисто. Для цього доведеться зібрати інформацію з різних джерел, таких як:

  • відкриті державні та комунальні реєстри;
  • кадастрові карти;
  • офіційні сайти забудовників та проєктів;
  • форуми;
  • ЗМІ;
  • соціальні мережі;
  • документи, що надають у відділі продажу тощо.

Також інвестори можуть звернутися за допомогою до спеціалізованих ресурсів. Наприклад, у каталог сервісу Bild.ua на початок грудня 2020 року було внесено дані про 2 867 новобудов. На пошуковику доступна детальна інформація про житлові комплекси, актуальні ціни, наявні у продажу варіанти планувань, відстежується перебіг будівництва. Окрім цього, фахівці сервісу також визначають Індекс надійності комплексу, завдяки якому інвестори можуть оцінити ризики вкладень. Усі новобудови перевіряють по 42-х параметрах, нараховуючи за кожен пункт бали. Максимум об'єкт може отримати 220 балів. Ті ЖК, що набрали від 193 до 220 балів, позначені на сервісі високим Індексом надійності та зеленим щитом. Від 149 до 193 — середнім балом і помаранчевим щитом. Про високі ризики сигналізує оцінка нижча 148 балів і червоний колір щита.

Покупцям, які бажають отримати повне описання проєкту із роз’ясненням експерта та консультацією юриста, пропонують замовити детальний звіт. Обсяг зібраних даних складає більше півсотні сторінок.