Будь-який городник прагне, щоб його ділянка приносила якомога більше врожаю. Однією з найголовніших умов отримання багатого врожаю – якісне насіння. Тож обираючи де його придбати слід звертати увагу на декілька факторів.

Як правильно обирати насіння

Сьогодні замовити насіння овочів через інтернет справа не важка, але дуже відповідальна. Адже від цього рішення буде залежати наскільки всі зусилля будуть не марними. Перше за все слід вирішити, які самі культури планується посадити і скільки. Потім визначитися з необхідної кількістю насіння та обрати надійного виробника. Можна поспілкуватися з більш досвідченими городниками на предмет, які сорти насіння вони обирають для себе. Допоможе орієнтуватися в цьому і щоденник городника, який потрібно вести регулярно. До нього слід заносити інформацію про те, яке насіння де посіяно, скільки врожаю воно дало.

Обираючи те чи інше насіння слід звертати увагу на:

  • терміни придатності. Від них, в першу чергу, залежить якість насіння, скільки врожаю виросте з одного зернятка;
  • умови вирощування. Від того, де планується висівати насіння теж залежить багато. Для теплиці, відкритого ґрунту слід обирати різні види насіння;
  • регіон, не планується посадка. Практично у кожній городницькій культурі є сорти, які підходять до різних кліматичних зон. Не слід очікувати від теплолюбного сорту томатів гарного врожаю, якщо на дворі буде постійно холодно;
  • методи додаткової обробки посівного матеріалу. Вони дозволяють отримувати більший врожай та значно покращують життєдіяльність рослин. На сьогодні існує декілька методів такої обробки, які не шкідливі як для рослин, так і для людини.

Не менш важливим є вибір магазину, де планується придбання насіння. Найкраще обирати великі інтернет-магазин, який слідкує за своєю репутацією та займає сильні позиції. До того ж найчастіше великі магазини напряму співпрацюють з виробниками насіння, тож більш прискіпливо слідкують за якістю товару. Це значно збільшує шанси придбати посівний матеріал високої якості. Здійснюючи покупку не зайвим буде поцікавитися наявними документами та сертифікатами якості – вони мають бути на будь-яке насіння. Це також є гарантією якості товару.

Городнику-новачку не слід ризикувати власним гаманцем, тож купувати насіння слід у перевірених продавців. Тільки в цьому випадку усі витраченні зусилля на вирощування врожаю не будуть марними та принесуть гарний результат.