Сонячні панелі використовують природні ресурси сонячної енергії. Фотоелектрична ланка для виробництва електроенергії, шляхом перетворення сонячного світла. Через досить високу вартість покупки установки, варто знати, на які технічні параметри слід звернути увагу, купуючи сонячні батареї.

Як вибрати сонячну панель?

Фотоелектричні панелі найчастіше виготовляються з кремнію. Ми можемо виділити сонячні панелі: монокристалічні, полікристалічні  та аморфні. Панелі монокристалічні складаються з окремих ланок, виконаних з однорідного кремнію в упорядкованій внутрішній будові. Фотомодулі найбільш життєздатні, а їх ККД досягає найвищого рівня. Панелі полікристалічні складаються з ланок, побудованих з безлічі дрібних кристалів кремнію, що утворюють не однорідну поверхню. Вони мають меншу продуктивність, ніж панелі монокристалічні, але дешевше. Незвичайна конструкція панелей аморфних (відсутність окремих ланок) дозволяє економити матеріал, так як товщина шару кремнію є дуже тонкою (2 мкм). Їх ККД досягає рівня 8.5%.

На що звернути увагу при купівлі фотоелектричних панелей?

Фотоелектричні сонячні системи забезпечують перетворення сонячного випромінювання в електричну енергію. Ефективність процесу залежить від спектра сонячного світла, краще в сонячні дні, ніж похмурі. Номінальний ККД сонячної батареї, що дорівнює 100%, визначається за 1000 вт/м2 і спектр 1.5 ам. Панелі, використовувані в нашому  кліматі повинні добре використовувати сонячне випромінювання з низькою інтенсивністю.

Суттєвим параметром ланки є її потужність. Через відмінності, які можуть виникнути в рамках однієї моделі фотоелектричних панелей, вона дається з певним допуском. Краще вибрати сонячну панель з позитивним допуском, який означає, що його потужність буде рівна номінальній, або трохи більше. Фотоелементи з часом втрачають свою силу. Перед покупкою, подивіться, який відсоток втрачається протягом року фотоелектричними панелями під час роботи.

Ще один параметр - це температура, є нормальна робоча температура фотоелементів, яка визначається при температурі навколишнього середовища 20°С, швидкість вітру 1 м/сек. і інтенсивності сонячної радіації 800 вт/м2. Фотоелектричні панелі повинні мати низьку температуру, так як разом зі збільшенням температури фотоелементу падає їх потужність. Параметр, що описує цю залежність, це температурний коефіцієнт потужності.