Збирати речі, які стануть у нагоді в пологовому будинку, необхідно заздалегідь. Про необхідний переліку документів та потрібне гігієнічне приладдя знають багато майбутніх мам. А ось питання з одягом, зазвичай, залишається не вирішене до останнього моменту.

Не забобонні жінки часто купують багато обновок малюкові, забуваючи про себе. Чинити так не можна! Ви станете мамою, але при цьому не перестанете залишатися жінкою – красивою та привабливою. Тому обов'язково візьміть із собою в пологовий будинок зручний одяг для вагітних, який не тільки забезпечує комфорт, але і подобається вам зовні.

ТОП-7 базових речей, необхідних в пологовому будинку

Одяг майбутньої мами, яким вона буде користуватися в пологовому будинку, ділиться на практичний повсякденний та ошатний (для виписки). В першу категорію входить:

  • нічна сорочка з натуральної тканини із застібками в районі грудей (бажано, бавовняна);
  • легкий або теплий халат (вибирати необхідно в залежності від пори року);
  • довга футболка (якщо у відділенні не видають спеціальний одяг для пологового залу);
  • спеціальне післяпологова білизна;
  • шкарпетки;
  • штани для вагітних (їх можна буде носити деякий час після пологів, поки повністю не зникне живіт);
  • толстовку або кофту на блискавці.

Як показує практика, саме ці речі найчастіше використовуються жінками в пологових будинках. Набирати багато зайвого не потрібно. Час перебування в пологовому будинку – не більш 3 днів (якщо пологи пройшли природним шляхом та без ускладнень).

А що взяти на виписку? Це особливий день в житті кожної мами, коли хочеться бути особливо красивою. Якщо у вас є гарне плаття для вагітних, можете брати його на виписку. Відразу після пологів фігура не буде виглядати ідеально, тому вільна модель допоможе приховати всі недоліки.

Правила та обмеження

В цілому, можна взяти всі необхідні речі, але з урахуванням тих обмежень та правил, які сьогодні існують в державних пологових будинках. Санітарно-епідеміологічними нормами заборонено проносити в лікарню сумки зі шкіри або тканини. Речі дозволяється приносити виключно в поліетиленових пакетах.

За обсягом речі повинні поміщатися в тумбочці. Їх можна розташувати і під ліжком, але це створить додаткові незручності як вам, так і персоналу лікарні.

При партнерських пологах необхідно взяти одяг для супроводжуючого: капці, халат, бахіли, шапочку. З документів потрібно надати паспорт та довідку про зроблену флюорографію.