Для кожної жінки перша вагітність – дуже важлива подія у житті. Зараз інформацію про те, як себе поводити, чого очікувати, як організувати своє життя знайти дуже легко. Але її настільки багато й іноді вона суперечлива. Тому спробуємо розібратись із найпростішим.

Що потрібно знати майбутній мамі

Лікарі період вагітності ділять на триместри, що загалом складає 40-42 тижні й закінчується природними пологами чи кесаревим розтином. У кожної жінки триместри мають свої особливості, але є й багато спільного.

Перший триместр з 1-го по 13-й тиждень може бути непередбачуваним. Деякі вагітні навіть не помічають свій стан, так легко все проходить. Але у цей період відбуваються:

  • гормональні зміни в організмі;
  • можуть виникати ранкова нудота;
  • зниження артеріального тиску;
  • напади слабкості й сонливість;
  • роздратування;
  • посилюється реакція на запахи;
  • змінюються смакові уподобання.

Всі ці ознаки вважаються допустимими, але про усі прояви краще повідомляти вашого лікаря.

А одяг для вагітних у Рівному можете знайти
тут.

Формування організму дитини

У першому триместрі відбувається формування органів плода. Найбільше вроджених патологій виникає саме у цей період. Тому майбутній мамі слід уникати того, що може зашкодити дитині. Вживання алкоголю, паління, неконтрольоване приймання ліків, а також забруднене повітря й стреси можуть негативно вплинути на закладку окремих органів та систем організму малюка, його здоров’я у майбутньому.

Другий триместр – з 14-го по 27-й тижні – проходить більш спокійно. Плід майже повністю сформований і швидко росте. Приблизно на 5-му місяці ви вже можете відчувати його рухи. Деякі жінки в цей період починають відвідувати курси підготовки до пологів, вибирають пологовий будинок, знайомляться із лікарем-акушером. На цьому етапі зустрічається дуже мало ускладнень та проблем із вагітністю. Але потрібно регулярно відвідувати лікаря, дотримуватись усіх рекомендацій і готуватись до найважливішої ролі у вашому житті.

В цей пер
іод також уже варто замінити звичайні джинси які тиснуть на животик на спеціальні джинси для вагітних, в яких є еластична вставка для животика.

Останній триместр – з 28 тижня і до пологів. Плід вже повністю сформований, тому навіть при передчасних пологах вдається зберегти маля. Цей триместр вважається найважчим. Великий та важкий живіт у цей період доставляє майбутній мамі незручності під час ходьби чи сну, починає все частіше боліти спина і набрякають ноги. Деякі лікарі радять використовувати бандажі для вагітних – еластичний пояс, який підтримує живіт і розподіляє навантаження.

Але пам’ятайте, якби не протікала ваша вагітність, це – не хвороба. Все, що створить для мами гарний настрій, передасться і дитинці. Ваш комфорт і спокій важливіше, ніж точне слідування рекомендаціям інших людей.

Стаття написана за підтримки інтернет магазину: https://babylight.com.ua/ua