Саджанці плодових дерев доступні восени і навесні. Після того, як ми визначимося з видом і сортом обраного плодового дерева, необхідно знайти саджанці персиків хорошої якості. Якість матеріалу залежить від адаптивності після посадки, а також родючості та здоров’я під час подальшого вирощування кожного плодового дерева. Отже, на що звернути увагу при купівлі саджанців плодових дерев?

Що слід враховувати при покупці саджанців плодових дерев?

Однією з найпоширеніших проблем для початківців садівників є відсутність знань про те, чим слід керуватися, купуючи саджанці. Однак кілька простих правил допоможуть вам уникнути помилок. Перш за все, не купуйте перший ліпший саджанець. Спочатку потрібно переконатися, які сорти фруктових дерев мають шанс добре рости і врожаювати в вашій місцевості, а також навчитися оцінювати якість саджанців, пропонованих у магазинах чи розплідниках.

1. Розмір дерева. Вам слід подумати, скільки місця ви хочете або можете виділити для плодового дерева, щоб воно могло повноцінно розвиватися.

2. Чекаємо врожаю. Вам також потрібно подумати про те, як довго ви хочете чекати урожаю.

3. Форма догляду. Ви повинні розглянути, які є варіанти догляду за фруктовим деревом.

Зазвичай менший саджанець є кращим рішенням, оскільки його легше вирощувати. Крім того, він цвіте раніше і таким чином дає плоди раніше.

Від чого залежить якість розсади плодових дерев?

Виявити хороший саджанець плодового дерева зовсім не складно. Вам просто потрібно трохи знань і багато уваги до деталей. Ціна не повинна бути надмірно низькою.

Що враховувати при покупці? Ну, насамперед гілки. Вони повинні бути міцними, добре виведеними і рівномірно розподіленими навколо стовбура.

Не слід купувати саджанці плодових дерев з подрібненими або поламаними гілками. Коренева система повинна бути добре розгалуженою з численними бічними коренями. І пагони, і коріння повинні бути гнучкими, нерозривними. Купуючи саджанці, слід з’ясувати, яка форма крони буде найкращою для даного сорту або в якій формі вона вже частково сформована, що заощадить вам багато часу та можливих помилок у догляді за молодими плодовими деревами.

Коли придбати саджанці плодових дерев?

Питання, коли купувати розсаду плодових дерев, дуже важливе. Хоча листяні та контейнерні живці виглядають дуже добре і кидаються в очі, варто очікувати падіння з економічної точки зору. Восени саджанці втрачають листя і не виглядають настільки ефектно, для цього вони продаються без ємності, тобто з непокритим коренем. Все це має наслідком зниження ціни. Осінній термін купівлі має ще одну важливу перевагу, оскільки рослини сплять і краще переносять пересадку на нове місце. Тож якщо ви купуєте розсаду з непокритим коренем, найкращий час для посадки фруктових дерев - осінь (кінець вересня до кінця жовтня).

Які сорти вибрати?

Якщо ви податківець садівник і не шукаєте унікальні або рідкісні сорти, вибір сорту фруктового дерева в «Дім і сад» не повинен викликати проблем. Вам слід зосередитись на найбільш перевірених і легко вирощуваних сортах. Обираючи сорт, найкраще орієнтуватися на місцевий клімат та популярність сорту в вашій місцевості.