Що таке варикоз і як його лікуватиВарикозне розширення вен - це істотний косметологічний дефект і серйозне захворювання, передумовами для якого служить надмірне розтягнення венозних стінок, яке призводить до порушення кровопостачання кінцівок. Це найбільш поширена хвороба периферичних судин, але багато хто не замислюються, що таке варикоз і як його лікувати, вважаючи цю проблему косметичної. Найбільш схильними до захворювання вважаються представниці жіночої статі, проте в черзі на прийом до лікаря-флеболога часто можна зустріти і чоловіків.

Як розпізнати варикоз

На початкових стадіях захворювання успішно піддається лікуванню, проте більшість людей навіть не підозрюють, що патологія розвивається, поки вона не досягає значних масштабів.

Основні ознаки варикозу - це:

 1. Неприємна тяжкість, больові відчуття, дискомфорт в нижніх кінцівках. Самі по собі вони не свідчать про наявність варикозного розширення вен, але є сигналом про небезпеку, що наближається.
 2. Освіта набряків. Якщо набряклість стає вічним супутником, то очевидно ми маємо справу з хворобою на початковій стадії.
 3. Біль, поколювання, періодичні спазми і судоми є вірними симптомами варикозних вен.
 4. Зміни шкірного покриву. Спочатку шкіра стає сухішою, далі з'являється пігментація, яка нерідко трансформуються в трофічні розлади.
 5. Освіта так званих судинних зірочок, виражений венозний малюнок, їх деформація і опуклість.

Чим небезпечний варикоз

Не слід недооцінювати недуга, так як запущені форми варикозного розширення вен здатні привести до ампутації кінцівок і навіть летального результату. На третій стадії захворювання людина зазвичай втрачає працездатність, йому оформляється інвалідність.

Причини появи варикозу на ногах

Звідки береться варикоз і як його лікувати? Розвитку недуги сприяють різні чинники, в числі яких:

 • сидяча або фізично важка робота;
 • професійні заняття спортом;
 • надлишкова маса тіла;
 • вагітність і складні пологи;
 • регулярне носіння взуття на високих підборах;
 • спадкова схильність.

Що буде якщо не лікувати варикозне розширення вен

Існує думка, що відсутність кваліфікованої допомоги при патології максимум призведе до неестетичного зовнішнього вигляду нижніх кінцівок. Але, це глибока помилка, так як прогресування захворювання загрожує серйозними ускладненнями.

Що буде якщо не лікувати варикоз?

 • Тромбофлебіт, тобто формування тромбів на слабких і стоншених стінках кровоносних судин, що сприяє раптової смерті.
 • Кровотеча, зупинити яке буде непросто.
 • Трофічна виразка, складна в лікуванні, зважаючи на поганий заживання, що нерідко призводить до ампутації ноги.

Види лікування варикозу нижніх кінцівок

Існують наступні види лікування варикозу:

 1. Консервативне, що застосовується на ранніх етапах хвороби або в разі протипоказань для хірургічного втручання. Включає в себе прийом лікарських препаратів і носіння спеціального компресійного білизни, позитивно впливає на уражені ділянки.
 2. Хірургічне, тобто ліквідація ураженої варикозним недугою вени. Найбільш відомі і перевірені способи - флебектомія або мініфлектобія.
 3. Малоінвазивні методи, що представляють собою лазерну або радіочастотну коагуляцію і склеротерапію.

Що потрібно зробити для лікування варикозу

Спочатку слід пройти діагностику варикозу у флеболога, який розпитає про скарги і ретельно огляне пошкоджену ногу. Також є необхідність в УЗД варикозних вен, що сприяє оцінці функціонування клапанів поверхневих, сполучних і глибоких вен. За допомогою цієї методики можна точно визначити, чи потрібне пацієнту операція або можна обійтися лікарськими засобами та компресійним трикотажем.

До якого лікаря звернутися?

При найменшій підозрі на хворобу, слід проконсультуватися з флебологом. За допомогою можна звернутися в інноваційний центр флебологии «Інститут вен», де пацієнти можуть не тільки отримують грамотні рекомендації, а й можуть пройти курс лікування. Фахівці-флебологи, що працюють в клініці, не завжди наполягають на оперативному втручанні. В окремих випадках хворому досить правильної консервативної терапії або своєчасної профілактики хвороби. Наші лікарі займаються не тільки лікувальною, але і науково-дослідною роботою, беруть участь в міжнародних конференціях, виступають з доповідями на всесвітніх флебологических форумах. Багато з них можуть похвалитися наявністю патентів на винаходи, за допомогою використання яких був зцілений не один який звернувся в центр пацієнт.