Похожее изображение

Одним з найважливіших елементів одягу для будь-якого роду активності в холодну пору року однозначно є термобілизна. Не залежно від того, чи займаєтеся ви зимовими видами спорту, йдете в дальній похід або просто гуляєте з дітьми - почніть свою екіпіровку з якісної термобілизни.

Термобілизна - що це?

Сам термін «термобілизна» спочатку вводить в оману. Адже якщо «термо» - значить гріє. Але у сучасної білизни для занять спортом або навіть просто для активного способу життя зовсім інші функції, і завдання «зігріти» тут далеко не найважливіше. Але, мабуть, слово термобілизна звучить куди краще вологовідштовхувальним або антибактеріального.Та й ці назви теж не розкрили б всього її функціоналу.

Отже, термобілизна - це в першу чергу натільний одяг, свого роду «перший шар». Для різних умов експлуатації термобілизну роблять з синтетичних тканин, натуральних або тканин змішаного типу. Складна структура тканини зроблена таким чином, щоб забезпечити відведення від тіла надлишків вологи і зберегти тепло, вироблене власним тілом. Багато хто навіть не замислюються, що саме волога може стати причиною замерзання і дискомфорту. Тому відведення вологи - найважливіше відмінність термобілизни в порівнянні зі звичайною одягом.

На сьогоднішній день в розділі термобілизни виділяють термомайкі, термокальсони, термошкарпетки, термотруси і топи для жінок.

Для чого потрібно термобілизна?

Основні функції термобілизни:

·         не вбирає, а відводить зайву вологу (піт) з поверхні шкіри. На відміну від неї бавовняна нижня білизна добре вбирає вологу, швидко намокая, що призводить до додаткового охолодження тіла;

·         регулює теплообмін - зберігає тепло і, одночасно, попереджає перегрів;

·         не обмежує рухів, тканина еластична. Білизна розробляється з урахуванням активної експлуатації під час занять спортом;

·         забезпечує комфорт у всіх режимах активності (залишається сухим і м'яким);

·         зберігає гігієну тіла тривалий час, запобігає появі запаху поту.

Як же вона працює?

За своїм призначенням термобілизна може виконувати кілька функцій - відводити зайву вологу, зігрівати або і те, і інше відразу. Під час фізичного навантаження на тілі людини виділяється досить велика кількість вологи, яка, накопичуючись в тканині звичайної білизни, серйозно погіршує його теплоізоляційні властивості. До того ж, на зігрівання і випаровування цієї вологи додатково витрачається дорогоцінна енергія.

Виготовляється термобілизна зі складних, спеціально розроблених тканин з особливих технологій. Для забезпечення всіх перерахованих вище вимог, виробники термобілизни використовують матеріали зі спеціальною структурою в'язки.