Пластинчасті теплообмінники - це пристрої, основною функцією яких є безконтактний теплообмін між двома незалежними середовищами. Обмінники цього типу складаються з ряду сталевих пластин, між якими тече рідина, обмінюючись між собою теплом. Ми, як виробник теплообмінного обладнання, представляємо пластинчасті теплообмінники.

«Серце» обмінника - це пакет тонких пластин, зазвичай виготовлений з нержавіючої сталі. Пластини гофровані і мають отвори, що дозволяють протікати рідині. Вони також оснащені прокладками, які забезпечують герметичність даного каналу і в той же час направляють носій на відповідні інші канали. Таким чином створюються окремі маршрути в обміннику, так що проточні середовища, між якими відбувається теплообмін, не змішуються між собою. Пакет пластин встановлюється між передньою пластиною (фіксованою) та напірною пластиною і стискається гвинтами, що забезпечують герметичність обмінника.

Профіль гофрованої пластини збільшує турбулентність потоку, що в свою чергу перетворюється на кращу передачу теплової енергії та захищає плиту від перепадів тиску. Тепло легко проникає через тонку стінку пластини від одного середовища до іншого. Слід пам’ятати, що теплопровідність теплової енергії від більш теплої до більш холодної може бути суттєво обмежена всіма видами домішок, що осідають на поверхні плит проточними середовищами, тому дуже важливо регулярно очищати (видаляти накип) обмінник.

До основних переваг конструкції пластинчастих теплообмінників можна віднести простоту очищення та огляду системи - теплообмінник можна просто відкрутити і заглянути всередину. З цієї причини пластинчасті теплообмінники часто використовуються в системах охолодження, де осаджувана вода осідає, або в молочній промисловості, де в теплообмінниках накопичуються біологічні домішки.