Питання фізичного розвитку молоді – одне з найбільш актуальних на сьогоднішній день. Дітей складно залучити до відвідування спортивних секцій, а гаджети а віртуальний світ взагалі роблять це завдання практично нереальним для виконання. Та й батькам набагато спокійніше залишити чадо в домашніх умовах, ніж відправити в комплекс, в якому слово «безпека» красується лише на паперах.

Проект «Акваторія» в місті Калуш. В чому унікальність?

Інвестор В’ячеслав Кредісов зазначає, що сучасні та комфортні умови допомагають залучити дітей до спорту набагато краще, ніж проста агітація за здоровий спосіб життя.

Впізнаваний стиль приміщення – це те, що створює імідж для закладу. Сучасні діти ростуть в інформаційний період. Тому здатні помітити такі деталі, як власний імідж та стиль.

Саме через це спортивно-оздоровчий комплекс в Калуші – це спортивний об’єкт, облаштований за найновішими стандартами. У ньому наявні два басейни: один -великий, 25-метровий, розділений на 6 доріжок, з двома рівнями глибини та спеціальною зоною для стрибків. Інший – менший, розміром 12 на 6 метрів, розрахований на дітей від 3 місяців. В басейні для дітей працює підігрів, котрий дозволяє почуватися більш комфортно після водних процедур. В комплексі облаштовані роздягальні для хлопчиків та дівчаток, а також наявний столик для повивання малих дітей та дитячі крісла. 

Клуб надає необхідне для плавання спорядження, а будь-яку пораду ви зможете запитати у кваліфікованого тренера, або реабілітолога, котрі з радістю допоможуть та знайдуть індивідуальний підхід до кожного. 83% тренерського складу -  це спеціалісти з вищою освітою. Майстри спорту, журі міжнародних змагань, призери конкурсів та олімпіад, заслужені вчителі – з них складається колектив «Акваторії». Вони з професіоналізмом та завзятістю. Підходять до виконання своєї роботи, котра вже стала частиною їхнього життя.

Популяризація здорового способу життя виходить на новий рівень завдяки таким майстрам та впевнено витісняє моду на шкідливі звички.

Секрет успіху «Акваторії» від її засновника

«Для того, щоб популяризувати заняття спортом серед молоді – важливо дати їм спробувати себе в різних напрямах» - запевняє В’ячеслав Кредісов. За його ініціативи було заключено договір з місцевими школами, за яким учні третіх-шостих класів шкіл міста мають змогу безкоштовно відвідувати уроки плавання упродовж навчального року. Також це стосується учнів спецшкіл, котрих у 2016 та 2017 роках налічувалося 28 осіб. Усі вони займалися з тренерами-реабілітологами на безкоштовній основі.Кредисов Вячеслав Анатольевич

«Акваторія» надала знижки на плавання для учасників АТО та їхніх сімей від 10% до 50%. Також може надаватися безкоштовне відвідування в окремих випадках.

Безкоштовно займаються на базі комплексу члени Калуської територіальної первинної організації Українського товариства сліпих (за поданням голови організації).

«Акваторія» тісно співпрацює із відомими благодійними організаціями. Впродовж двох років ведеться співпраця з міжнародною благодійною християнською організацією «Карітас» (за ініціативи отця Миколи Крушеца) та комунальним закладом «Добродія Калуська». Їхня співпраця надала можливість дітям з обмеженими можливостями систематично оздоровлюватися на базі комплексу. Крім того, щороку в серпні учасники оздоровчого табору «Канікули з Богом» оздоровлюються на базі комплексу за чисто символічну плату. За три сезони оздоровленням було охоплено близько 200 дітей.

«Під час зимових свят було організовано благодійну акцію «Зима іде – свята веде» для дітей з малозабезпечених сімей. Дітки переглянули святкову виставу від лялькового театру з Івано-Франківська «Півтори жменьки» та отримали солодощі від Святого Миколая, з яким пізніше відбулася фотосесія. Близько 250 дітей було залучено до нашої акції 2016 року.

А у 2017 ми організували благодійний заплив для дітей з обмеженими можливостями та їхніх родин на честь Дня Святого Миколая. Діти також отримали солодкі подарунки від головного героя свята.» - розповідає дружина В’ячеслава та співзасновник комплексу Ірина Кілко.

Це далеко не останнє свято. Яке було проведено для дітей. Щороку «Акваторія» організовує свято до дня захисту дітей першого червня. Морозиво, ігри, конкурси та багато іншого запам’яталося дітям, котрі прийшли на свято.

У 2018 році до Дня інваліда разом з ГО «Здорове Прикарпаття» було організовано благодійний захід у вигляді оздоровчого плавання для учнів спецшколи-інтернату №2, міста Калуша для дітей з вадами слуху.

«Акваторія» надає практику для студентів з університету імені В. Стефаника, котрі навчаються на факультетах реабілітації та фізичного виховання. Тут вони отримують добру практику та безцінний досвід від професіоналів.

Крім того, спортивний комплекс «Акваторія» є ідеальною базою для тренувань. Сюди приїжджають спортсмени та збірні з усієї області в будь-який сезон і навіть влітку, коли більшість басейнів зливають воду. Тут готувалися не тільки калуські спортсмени, а й команди з обласного центру та міста Долини.

Кілька разів «Акваторія» приймала у себе гостей з Польщі та Румунії. Делегації з міст-побратимів Калуша мали змогу займатися в комплексі безкоштовно.

Офіційні податки, збори, виконання умов договору оренди: 

- У фонд комунальної власності міста щомісячно надходить 20-22 тис. грн. орендної плати, відповідно до умов договору. За рік – понад 250 тис. грн.

- На рахунок Калуської  ЗОШ №3 «Акваторія» щоквартально сплачує земельний податок у розмірі 2786 грн. За рік виходить понад 33 тис. грн. За цими статтями немає жодних заборгованостей. 

Було також організовано благоустрій: бруківка, огорожа, безпечний перехід до сусідніх будинків.

«Виховання дітей – це нелегка робота, але результат вартий усіх докладених зусиль. З здорових дітей починається здорова нація» - підсумовує інвестор В’ячеслав Кредісов.