Сучасна Україна переживає не мало потрясінь. І це не вперше. Наприклад 30 років тому Український ринок будувався з нуля. Майже не було іноземних товарів на поличках магазинів, а асортимент не потребував особливої уваги, адже вибирати не було з чого.

Ця ситуація потребувала дій, і тоді зовсім молодий, без капіталу та знайомств я вирішив стати біля витоків створення нового ринку. Довелося прикладати дуже багато зусиль. Ринок рвали на шматки не приносячи в нього нічого якісного. Тоді було важко отримати якийсь кредит від іноземного банку чи інвестиції, бо рівень недовіри до країни знаходився на піковій відмітці. Незважаючи ні на що, отримавши багато відмов я все ж таки зміг переконати іноземний банк видати мені позику без застави. Завдяки цьому, ми з командою заснували дистриб’юторську компанію і привели в Україну «Туборг» і «Гіннес», жуйки «Стіморол», «Дірол», «Ріглі», «Орбіт», парфумерія, косметика «Шварцкопф», «Хенкель», «Лонда», ми стали ексклюзивними агентами кращих італійських та французьких вин, коньяків…

Згодом наша невелика компанія розросталася, а кількість працівників виросла до 350 осіб, 40 з яких заснували свій власний бізнес, інші досягли успіху на керівних посадах у самих різноманітних сферах. Голова Правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова Формація» (до речі, у червні йому виповниться 22 роки) я можу пишатися таким результатом.

Було не легко створювати цілу систему не з допомогою державних систем, а в супереч ним. Тому сьогодні дуже важливо створювати коректні умови, безпечну фінансову середу та надавати впевненість, щоб молоді підприємці не мали страху розвивати свою справу.

Якщо ви молодий спеціаліст, хочу побажати вам якомога більше наснаги та завзяття. У бізнесі немає місця слабким та невпевненим песимістам. Будьте відкриті робити стільки спроб, скільки того потребує результат.

Якщо ви все ніяк не можете вибрати свою ланку, зверніть увагу на наукову галузь та сферу послуг. Сьогодні в Україні стрімко розвиваються ці напрямки, та саме за ними стоїть майбутнє. Хапайте свій драйв та працюйте так, як ніколи не працювали. Повірте, це окупиться шаленим успіхом, який заставить вас пишатися собою.

Кредісов Вячеслав