Один із найбільших парків України розташувався недалеко від столиці, поблизу міста Біла Церков. Це парк Олександрія, названий на честь дружини графа Браницького.

Його площа складає близько 400 га, що дає нам змогу впевнено називати його найбільшим в Україні. Зрозуміло, що ви одразу згадаєте більш популярну Софієвку і виправдано запитаєте, де краще. Насправді, у кожному із цих парків чудово, але Олександрія – парк-рекордсмен. Та не лише тому, що сюди часто влаштовують тури вихідного дня з Одеси. Саме в Олександрії росте найбільша кількість видів рослин – 2500, парк є найстарішим в Україні – заснований у 1788 році, вік деяких дубів у ньому сягає 400 років! Перелік переваг можна продовжувати, та краще думками перенестися у це дивовижне місце.

C:\Users\user\Downloads\вандер\Парк Александрия.jpg

Екскурсоводи з запалом розповідають історію заснування цього парку. Стає зрозуміло, що колись це місце було приватною територією, де періодично проживав рід Браницьких. Дружина графа була натхнена видами парків Петропалацу і Царського Села. Звідти вона привезла ідею для створення ідеального, на її погляд, місця проживання. На території Олександрії і нині можна споглядати споруди, які колись були частиною затишної літньої резиденції. Наприклад, у Царському павільйоні у тодішні часи жили гості Браницьких - члени царської сім'ї. Прикрасами парку і досі залишилися - Танцювальний павільйон, колонада «Луна», павільйон «Ротонда», «Руїни», «Китайський місток» і т. п. Крім того, парк скрізь декорований бронзовими та мармуровими скульптурами.

Поїздки у складі групи Alex Gut https://alex-gut.com.ua/  до парку Олександрія завжди супроводжуються цікавими відкриттями. Іноді екскурсоводи піснями демонструють переливи луни у колонаді. Приємно послухати, як звучить ніжний голос всередині старовинних стін. Складається відчуття, ніби минуле посилає свої сигнали. Насправді, колонада «Луна» входить у композиційне ядро пам'яток парку. Вона була побудована за типом давньогрецьких амфітеатрів, тому і нагадує Рим з його вічним Колізеєм.

У парку Олександрія однією зі складових є унікальна Велика галявина. Вона знаходиться у самому центрі і сягає близько 10 га за площею. На цій території росте 83 види дерев та 97 видів трав. Тобто, 180 видів на 10 га! Авторські тури "Alex Gut" доведуть, що можна побачити усі неймовірні речі при найменших витратах. А галявина величезного парку допоможете зорієнтуватись на місцевості і виведе прямими стежками до усіх скульптурних пам’яток і до річки Рось, яку також можна вважати однієї з найдивовижніших прикрас парку.

Олександрія представляє собою виразний приклад того, що природа може стати більш красивою, якщо ставитися до неї з повагою. Запишіть цей парк у список місць, які варто відвідати у цьому році. Про таку подорож ви точно не пошкодуєте.