Є такі ручні інструменти, які мають бути у кожного майстра, одними з них є молоток.

Молоток - ударний інструмент, призначений для забивання, вирівнювання або плющення. Конструкція молотка включає власне ударну частину (голівку) і ручку (рукоятку). Ударну (робочу) частину молотка виготовляють з міцного матеріалу, що не деформується при ударі, в основному зі сталі. Ручку, що забезпечує амплітудний розмах і безпеку роботи, виконують з дерева, пластику або металу. Розглянемо їх більш детально:

  • Дерев'яні ручки добре гасять вібрацію і легко замінюються при зносі, тому молоток з дерев'яною ручкою досі користується попитом. Для виробництва таких ручок використовують тверді породи дерева (бук, дуб, береза). Для надійного кріплення ударної головки в ручку вбивають металевий клин, який служить розпором і запобігає зіскок (від'єднання) ударної частини з рукоятки.

  • Пластикові армовані рукоятки не дозволяють послабити кріплення робочої частини і добре амортизують удар, вони відрізняються більшою міцністю, у порівнянні з дерев'яними, і довговічністю, але і при цьому рукоятка з пластика непридатна для ремонту.

  • Ручка з металу є продовженням ударної частини, так як її виробляють з суцільнометалевої заготовки. Литі столярні молотки мають високу міцність, випускаються з гумовим або ПВХ-покриттям рукоятки і додатково нанесеним спеціальним антиковзаючим і амортизуючим шаром для зручності використання і гасіння вібрацій, що виникають під час роботи.

Зазвичай назва типу молотка обумовлюється його формою і розміром ударної частини, а довжина ручки впливає на ударне зусилля і зручність роботи, чим довше рукоятка, тим легше забити цвях з одного-двох ударів.

Основні види молотків:

  • Столярний (молоток-обценьки).

  • Слюсарний.

  • Молоток покрівельника.

  • Молоток каменяра та ін.

 

Варто зазначити, що молоток - це незамінний інструмент, як на будмайданчику, так і у побуті.