Що таке ретеновані зуби? Найчастіше – це восьмі зуби або як їх ще називають «зуби мудрості», але ретенованими може бути будь-який зуб. Таким чином, ретеновані зуби- це зуби які взагалі не прорізалися або прорізалися частково і знаходяться в неправильному положенні по відношенню до інших зубів, під нахилом, боком або навіть в перевернутому положенні, вверх корінням. Нерідко ретеновані зуби приводять до різноманітних проблем в порожнині рота.

Отож, які бувають причини виникнення ретенції, її симптоми, в якому випадку потрібно видаляти ретеновані зуби та чи можливе лікування, ми вирішили запитати у лікаря- стоматолога, хірурга, власника центру авторської стоматології «Estetica» - Вадима Тимофійовича Гусар.

Основні причини ретенції.

Прорізуванню можуть заважати:

  • Недостатня кількість місця в межах зубного ряду щелепи;
  • Порушення прикусу;
  • Сусідня зубна одиниця;
  • Великий шар кісткової тканини;
  • Анатомічні особливості ретенованої одиниці.
  • Деякі загальні захворювання;
  • Спадкова схильність;

Досить частим явищем важаєтьсяя ретенція зуба «мудрості». Як правило, вона обумовлена анатомо-топографічною особливістю розміщення третього моляра.

Ознаки часткової або повної ретенції

Як вже вище зазначалося, ретенція буває повною та частковою. Якщо зуб себе ніяк не проявляє розташовуючись в товщині кісткової тканини і його виявлення – це діагностична знахідка, то мова йде про повну ретенцію. При частковій ретенції зуб розсовує тканини ясен і стає частково помітним.

Велика увага до ретенованих зубів обумовлюється тим, що їх прорізування нерідко супроводжується яскраво вираженими патологічними ознаками.

Типовими скаргами пацієнтів являються:

·Болючість ясен в місці прорізування зуба, яка посилюється при натисканні або дотику.

·Набряклість та почервоніння місця проекції ретенованого зуба.

·Підвищення температури тіла.

·Головний біль. ,розповсюдження болі на локалізовану частину обличчя.

·Нездужання.

·Збільшення лімфовузлів.

Стан може істотно погіршитися, аж до розвитку неврологічної симптоматики, якщо ретенція поєднуєтьсязознаками розлитого запального процесу..

Видаляти чи ні? Варіанти лікування ретенованих зубів

Лікування ретенованих і напівретенованих зубів займаються хірурги-стоматологи та в окремих випадках ортодонтичне лікування.. Для діагностики ретенованих зубів застосовується рентгенографія, панорамне зображення, комп’ютерна томографія.

Вибір метода лікування залежить від клінічних проявів. Якщо це зуб мудрості, то найчастіше він підлягає хірургічному лікуванню. А якщо це ретеновані зуби які розміщені у фронтальній частині щелепи? То в таких випадках використовується мультидисциплінарний підхід (лікаря хірурга та ортодонта ) Лікування таких зубів завжди складний процес, але в стоматології «Estetika» Вам запропонують безпечний та безболісний метод лікування, який підходить саме Вам.

Видалення зуба рекомендується якщо:

-якщо це зуб мудрості;

-недостатньо простору в зубному ряді;

-руйнування клітин і тканин шийки сусіднього зуба;

-наявність ускладнень.

Ортодонтичне лікування

При відсутності прямих показань для видалення ретенованого зуба, проводиться хірургічне та ортодонтичне лікування, яке дозволяє зберегти зуб. Найчастіше таким способом відновлюють ретенований премоляр або ікла.

Етапи лікування зубів:

1.Діагностика,.планування. Для точного визначення положення зуба, виконується комп’ютерна томографія. На об’ємному 3Д зображенні визначається як зуб буде прорізатися.

2.Ортодонтична підготовка. Проводиться ортодонтична підготовка, на брекет системі створюється місце для ретинованого зуба і підготовлюється опора для його витягнення.

3.Хірург створює частковий доступ для ретенованого зуба

4.Ортодонтичне лікування – переміщення зуба в правильне положення за допомогою брекетів.

Вся процедура виконується під анестезією. Ніяких болісних відчуттів пацієнт не відчуває і вже через пару годин можна вести звичний образ життя.

Ретеновані зуби – потенційне джерело складних захворювань, тому їх лікування обов’язкове. Запобігти появі ретенованого зуба неможливо. Профілактичні міри заключаються в контролі за станом здоров’я зубів і своєчасне звернення за допомогою.

Не поспішайте робити передчасні висновки, якщо у Вас виникли проблеми з зубами. Краще отримати консультацію кваліфікованого спеціаліста завітавши в центр авторської стоматології «Estetica». Ми боремося за кожен Ваш зуб – навіть якщо це складно і мало хто вірить в успіх.