Фестиваль проводиться з метою підтримки та розвитку творчих стосунків між театральними колективами України та зарубіжжя, формування спільних гуманістичних поглядів на театральне мистецтво.

Безперечно, цьогорічний фестиваль буде цікавий і певними нововведеннями: тренінгами та майстер класами з пантоміми, драматургії, майстерності актора, до яких долучаться і члени журі. Так майстер-клас із пантоміми буде вести член журі фестивалю, режисер, викладач пластики та пантоміми, завідувач кафедрою пантоміми Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв Наталія Ужвенко.

Майстер-клас з майстерності актора проведе член журі, режисер багатьох постановок провідних українських театрів, викладач кафедри театрального мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Василь Юрців.
Сучасне українське театральне мистецтво вимагає привернення повноцінної змістовної уваги україномовної драматургії, сучасний розвиток практично поки що молодого літературного жанру, підтримка молодих авторів, які прагнуть поєднання нових світових тенденцій із українською традицією. Отож, вперше запланований майстер-клас із драматургії, який проведе також член журі фестивалю, драматург, поет, культуролог, перекладач, науковий співробітник Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, куратор драматургічних проектів. Драматург, заступник голови об’єднання драматургів НСПУ, голова Конфедерації драматургів України Неда Неждана.
Також вперше на цьому фестивалі планується впровадження окремого напряму розвитку фестивалю - театральної критики.

Під час фестивалю мешканці міста Рівного та області матимуть змогу переглянути найкращі вистави театральних колективів з України, яку представлять молодіжні театральні колективи з Києва, Миколаєва, Донецька, Рівного. «Театральну» Словаччину на фестивалі будуть презентувати колективи із міст Кремніца та Нітра, які представлять на розгляд журі та глядача постановки класичного та «абсурдистського» стилю.

Традиційно до участі у фестивалі запрошені давні друзі театру «Від Ліхтаря», володарі Гран-прі «ЛіхтArtу»-2011, улюбленці рівненського глядача Зразковий театр-студія «Паралель» із м. Барановичі (Білорусь) з власною прем’єрою за п’єсою Г.Горіна «Чума на дві родини ваші». Фестиваль задовольнить різноманітні смаки практично всіх категорій мешканців міста та області.

Організатори фестивалю:
- Рівненський міський Палац дітей та молоді;
- Народний молодіжний театр «Від Ліхтаря» Палацу дітей та молоді;
- Зразкова театр-студія «Маленький принц» Палацу дітей та молоді;
- Міська громадська організація «Сприяння позашкільній освіті та соціальному захисту дітей і підлітків ПДМ»

Запрошуємо всіх, хто полюбляє театр, на фантастичні дійства перевтілень, емоційних переживань та нових нереальних вражень!