2 березня 2016 року об 11 год. у «Світлиці» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках літературного клубу «Співрозмовник» відбудеться вечір-елегія «Вона, мов кремінь, була горда почуттям, що є дочкою рідної країни», присвячений 145-річчю від дня народження видатної української письменниці, перекладача, громадського діяча Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач).

Ім'я поетеси Лесі Українки овіяне всенародною любов'ю. Це була людина винятко​вої мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, переклада​цькій роботі і фольклористиці.

Вона автор поетичних збірок: «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), численних драм та повістей: «Блакитна троянда», «Руфін і Прісцілла», «Лісова пісня», «Осіння казка», «Камінний господар», «Бояриня», «Адвокат Мартіан», «Кассандра», драматичних поем: «Вавилонський полон», «Оргія», «На руїнах», «Магомет та Айша», «Йоанна, жінка Хусова», діалогів: «Три хвилини», «На полі крові», «У катакомбах» та ін.

За життя Леся Українка була відома не лише на Україні, але і в Росії та Грузії, знали її в Болгарії, Чехії, Польщі, Німеччині, Австрії. Нині твори поетеси читають на різних континентах, видаються мовами багатьох народів світу.

Творчість письменниці належить до тієї прогресивної спадщини минулого, яка для кожного нового покоління відкривається новими духовними скарбами, живе у віках, безконечно розвивається, даруючи людям мудрість, мужність і красу.

До заходу підготовлена книжкова виставка «Вона, мов кремінь, була горда почуттям, що є дочкою рідної країни», на якій представлено літературні, наукові та епістолярні твори Лесі Українки, літературно-критичні видання, фотодокументи, що розповідають про життєвий та творчий шлях письменниці.

Присутні дізнаються цікаві факти з життя Лесі Українки, переглянуть мультимедійну презентацію творів автора та видань про неї, прослухають музичні твори у виконанні учнів ДМШ №2, поетичні твори поетки у виконанні студентів рівненських вишів.

У заході візьмуть участь:

– Лілія Овдійчук – співголова літературного клубу «Співрозмовник», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови та  методик викладання, заступник декана історико-філологічного факультету ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С. Дем’янчука»;

– Руслан Толордава – Голова правління Центру Україно-грузинської дружби «Сакартвело»;

– Георгій Кабалава – керівник проекту громадської організації «Країна майбутнього» Центру Україно-грузинської дружби «Сакартвело»;

– члени літературного клубу «Співрозмоник», члени громадських організацій, об’єднань, товариств м. Рівне;

– члени міського об'єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка;

– учні Дитячої музичної школи № 2 м. Рівне;

– бібліотечні працівники, викладачі та студенти рівненських вишів;

Мета заходу: популяризація творів української та світової літератури, заохочення молоді до читання, залучення нових членів до літературного клубу «Співрозмовник».