Гідроциліндром називають двигун зворотно-поступальної дії, в якому функція рухомого вузла покладена на його корпус, або шток. Використовується він для приведення преса в рух та забезпечує справність та ефективність роботи прес-форми. Циліндр гідравлічний складається з гільзи (корпусу), штока, поршня, кріплення для корпусу та ущільнювача. Застосовується в промисловому обладнанні на верстатах.

Як влаштований гідравлічний циліндр

Правильно укомплектований гідроциліндр для преса – це повністю герметичний корпус, який володіє хорошим ККД та сприяє плавному ходу штока. Шум, що створюється в процесі його роботи мінімальний, якщо дотримуватися всіх вимог до експлуатації.

В складі циліндра є:

  • корпус;
  • кришка-блок;
  • поршень-шток.

В кришку вмонтовано гідроапаратуру, за допомогою якої ведеться управління механізмом. Вона оснащена стержнем, що проходить крізь корпусні частина. По обидві сторони прута розташовані фланець та опорна пластина. Вони фіксуються роз'ємними кріпленнями. Пластина приєднується до станини. Вона круглої форми, має діаметр більший, ніж у стержень. Приєднується до нього гвинтом, головка якого циліндрична, з двома лісками, докладніше ось сторінка.

Принцип дії

Основі схеми роботи, це принцип сполучених посудин. Завдання механізму полягає в тому, щоб передати зусилля для пресування з допомогою перекачування текучого середовища – води, олії. Рідина потрапляє в циліндричний простір під великим тиском і впливає на поршень або плунжер, виштовхуючи її. Поршень створює посилений тиск на оброблюваний матеріал в рамках закону збереження енергії та маси.

Класифікація

Гідравлічні циліндри бувають різних видів та категорій залежно від їх призначення, принципу дії, або пристрою. На класифікацію впливають також такі показники, як робочий тиск, швидкість руху плунжера.

Технічні характеристики

Знання необхідного набору якостей дозволить здійснити правильний вибір пристрою. В їх число входять розміри з'єднувальних частин, робочі показники:

  • розмір поршня – впливає на силові показники циліндра;
  • радіус штока – величина, що впливає на підйом вантажу;
  • поршневий хід– позначає дії працюючого механізму, габарити циліндра;
  • конструктивне виконання – служить для визначення варіанта кріплення циліндра. Особливості експлуатації

Використання циліндра за призначенням, правильний монтаж та його підключення, дозволяють продовжити термін служби механізму і впливають на якість виробленої продукції.