
16:03, 20 жовтня 2015 р.
На Рівненщині відзначають ювілей дослідника Берестецької битви
«Історія і археологія повертає нам пам'ять. Завдяки таким людям як Ігор Свєшніков, ми більше розуміємо хто ми є. Як не намагалися викорінити нашу історію за часів більшовизму, Радянського Союзу, правда все одно проростає крізь бетон брехні. І значну роль у цьому зіграв Ігор Свєшніков, - звернувся до учасників заходу заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук. - Через його дослідження Берестецької битви ми можемо спостерігати і розуміти, за що боролися наші пращури. Завдяки таким людям зараз відбувається інтелектуальна революція, ми вчимося цінувати своє минуле».
Під час відкриття конференції гості заходу ділилися своїми спогадами про спільну роботу з видатним археологом та життєвими історіями.
Член-кореспондент Національної Академії Наук України Яків Дідух, який вважає Ігоря Свєшнікова своїм наставником, розповів про своє знайомство з ним: «Коли мені було 13 років, Ігор Кирилович працював біля мого рідного села Городок, що у Рівненському районі, ознайомлювався з місцевістю. Я показав йому старовинні речі, які ми знаходили під час роботи на городі. І він загорівся цим, а вже невдовзі розпочав роботу в нашому селі, яка тривала 4 роки. Ігор Свєшніков досліджував поселенняГородоцько-здовбицької культури, зокрема шнурової кераміки.Його знали усі люди, чекали його приїзду, коли щось знаходили».
Нагадаємо, другого дня роботи конференції (20 жовтня) її учасники відвідають Національний заповідник «Поле Берестецької битви», де Ігор Свєшніков впродовж двадцяти років очолював археологічну експедицію, а також Дубенський замок, де провів останні свої дослідження.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:49, 5 травня 2023 р.
09:49, 16 березня
09:49, 16 березня
09:49, 16 березня
live comments feed...