• Головна
  • На Рівненщині, за рішенням ТВК, троє осіб залишились одночасно кандидатами до двох рад
13:30, 18 жовтня 2015 р.

На Рівненщині, за рішенням ТВК, троє осіб залишились одночасно кандидатами до двох рад

14 жовтня до Рокитнівської районної виборчої політичною партією ВО «Батьківщина» було подано скаргу про виключення з виборчих списків осіб, які одночасно є зареєстрованими кандидатами у депутати до Рокитнівської районної ради від політичної партії «Свобода» та до Рокитнівської селищної ради, шляхом самовисування. Цими кандидатами є: Багатко Сергій Антонович, Кривко Ігор Степанович та Маринич Михайло Прокопович.

Представники ВО «Батьківщина» аргументували розгляд скарги, посилаючись на п. 5 ст. 35, п. 2 ст. 94, п. 8 ст. 41 та п. 2 ст. 95 Закону України «Про місцеві вибори». На засіданні, за ініціативи представників «Батьківщини», зокрема Шеремет Наталії та Усачової Світлани, членами Рокитнівської РВК було здійснено дзвінок до Центральної виборчої комісії з проханням допомогти вирішити дане питання. За словами членів ЦВК, таких прецедентів раніше не траплялось, тому вони порадили залишити скаргу без розгляду.

Після цього, члени Рокитнівської РВК, у складі 13 осіб, приймали рішення щодо розгляду скарги, шляхом відкритого голосування. Голосування проходило тричі. Вперше, 2 голоси було віддано «за» те, щоб скаргу залишити без розгляду, решта «утрималась» від голосування. Під час другого голосування, результат був наступний: 3 голоси «за», 10 - «утрималося». Втретє, після того, я один з членів комісії з юридичною освітою, як він зазначив, висловив свою думку, то 12 членів виборчої комісії проголосували «за» та одна особа «утрималась».

В результаті, згідно останнього (третього) відкритого голосування та спираючись на п. 11 ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори» (у зв’язку з порушенням строків оскарження), Рокитнівська районна виборча комісія прийняла рішення - залишити скаргу ВО «Батьківщина» без розгляду.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бондарчук

координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

+380969187408

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОПОРА. кандидати #агітація #порушення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...