• Головна
  • На 100-річчя відомого дослідника до Рівного з’їдуться науковці з усієї України
18:00, 16 жовтня 2015 р.

На 100-річчя відомого дослідника до Рівного з’їдуться науковці з усієї України

Конференція стартує 19 жовтня – саме в день народження відомого дослідника. Початок роботи пленарного засідання – об 11.00.

Учасниками заходу стануть науковці з Києва, Львова, Рівного, Чернігова, Луцька, Хмельницького, Тернополя, Маріуполя, Батурина, Дубна, Пляшевої, Пересопниці.

Другого дня роботи конференції (20 жовтня) її учасники відвідають Національний заповідник «Поле Берестецької битви», де Ігор Свєшніков впродовж двадцяти років очолював археологічну експедицію, а також Дубенський замок, де провів останні свої дослідження.

Нагадаємо, 100-річчя з дня народження видатного українського археолога Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні.

 

Довідково: Ігор Свєшніков народився в Києві у дворянській сім'ї. У 1921 родина переїхала в село Хотин Дубенського повіту Волинського воєводства (нині Радивилівський район Рівненської області), де Ігор провів дитячі роки.

У 1930 році вступив до гімназії м. Дубна, закінчивши яку здав іспити на юридичний факультет Львівського університету. В подальшому Ігор Свєшніков навчався на історичному факультеті. В майбутньому він присвятив свою наукову діяльність археології.

Археологічні розвідки він розпочав у1938 році. Перші його розкопки проходили на Рівненщині,зокрема,у селах теперішнього Радивилівського таВолодимирецького районів. Війна, на жаль, перервала його заняття, але після їїзакінчення він повернувся до улюбленої справи.Спираючись на матеріали, що йому вдалося виявити, вчений зумів виділити декільканових культурних груп археологічних пам'яток, захистити кандидатську, а потім і докторську дисертації.

У 1970 році він очолив експедицію Рівненського краєзнавчого музею, розпочавши розкопки місця козацької битви, що відбулася у 1651 році на території теперішнього Радивилівського району.

Предмети колекції, що сформувалась завдячуючи плідній роботі експедиції Рівненського краєзнавчого музею під керівництвом Ігоря Свєшнікова, демонструвались на виставках у Ванкувері та музеях Кракова, Луцька, Острога, Нетішина, Костополя.

Вшановуючи заслуги Ігоря Свєшнікова, на Рівненщині з 2006 року присуджується щорічна премія в галузі історико-культурної спадщини його імені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#100-річчя #науковці #Берестецька битва #археолог #Ігор Свєшніков
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...