• Головна
  • Рівненщина: спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення і викликали міліцію
16:00, 13 жовтня 2015 р.

Рівненщина: спостерігачі ОПОРИ зафіксували порушення і викликали міліцію

Спостерігач виявив три банери політичної партії «Воля» без маркування, які були розміщені на будинках та магазині. Виявивши порушення спостерігач ОПОРИ зателефонував «102» й викликав міліцію. Для фіксації порушення приїхав дільничний інспектор.

Також на місце подій прийшов кандидат у депутати до Дубровицької районної ради від партії «Воля» Москалюк Олександр. Він агресивно відреагував на написану заяву про порушення порядку ведення агітації. Москалюк Олександр зазначив, що написання заяви є неправомірним, оскільки агітація розміщена на приватній території (будинку). На зауваження ОПОРІвця, що на агітаційних матеріалах відсутні вихідні дані, кандидат не звертав уваги. Також кандидат пообіцяв звернутися до суду.

Окрім цього, на місце подій приїхали інші представники партії «Воля». Зокрема, кандидат на посаду міського голови Дубровиці від партії «Воля» Кондратюк Оксана та перший в списку до районної ради Салюта Валерій, які намагалися довести спостерігачу ОПОРИ, що він неправий, а агітаційні матеріали, які не містять вихідних даних, не є порушенням, бо агітаційний матеріал розміщений на приватній власності.

В результаті, представником міліції було сфотографовано банери, взято свідчення у двох понятих, а спостерігачем було написано заяву. Для дачі письмових пояснень спостерігача запросили до відділу міліції. Після цього, спостерігач ОПОРИ знову повернувся до місця, де були розміщені банери і виявив, що на друкованій агітації корректором зроблено напис «Виготовлено на власних потужностях». На кожному банері зазначено різних відповідальних, а тираж вказувався на одних банерах - 1 (один) примірник, а на інших – 2 (два) примірника.

Варто зазначити, що на жодному з агітаційних матеріалів партії «ВОЛЯ» не було вказано вихідних даних, що є порушенням вимог законодавства. Згідно ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Виготовлення чи замовлення таких матеріалів карається накладенням штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб –від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Розповсюдження (рознесення, роздавання, вивішування) під час виборчого процесу таких матеріалів тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Зважаючи на те, що жоден з агітаційних матеріалів не містив відповідних відомостей, це дає підстави вважати, що відповідні агітаційні матеріали були виготовлені не з виборчого фонду. Зазначимо, що ч. 6 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.news_13.10_1_Rivne_Volianews_13.10_2_Rivne_Volianews_13.10_4_Rivne_Volianews_13.10_5_Rivne_Volianews_13.10_3_Rivne_Volia

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОПОРА #реєстрація #вибори #агітація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...