• Головна
  • Рівненщина: «виборча благодійність» та непрямий підкуп виборців з боку кандидата в депутати до обласної ради
21:01, 11 жовтня 2015 р.

Рівненщина: «виборча благодійність» та непрямий підкуп виборців з боку кандидата в депутати до обласної ради

Встановлювати дитячий майданчик допомагав кандидат у депутати до Рівненської обласної ради від політичної партії «БПП «Солідарність» Благодир Юрій Анатолійович.Перед входом на територію, де відбувалисяроботи по встановленнюмайданчикабуврозміщенийбанерпартії «Блок Петра Порошенка», який не міститьвихіднихданих, що є порушеннямвимог Закону.Так, уч. 2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

У розмові зі спостерігачем ОПОРИ, кандидат зазначив, що будівництво дитячого майданчика відбувається за його сприяння та ініціативи.

На думку ОПОРИ, такі дії кандидата можна охарактеризуватися, як «виборчу благодійність», що фактично є технологією матеріального стимулювання виборців з метою отримати додаткові електоральні переваги. Іншими словами «виборча благодійність»– це реалізація кандидатом благодійних ініціатив у період виборчої кампанії. Зазвичай, такі ініціативи розпочинаються на старті виборчої кампанії і завершуються одразу по її завершенню.

Окрім цього,ОПОРА вважає, що дії кандидата Юрія Благодиря є передвиборною агітацією, яка має ознаки непрямого підкупу виборців. Зокрема, згідно ч. 4 ст. 60 ЗаконуУкраїни «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

news_11.10_Rivne_1_Rivnenshchina « vyborcha blahodiynistʹ » ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi radynews_11.10_Rivne_2_Rivnenshchina « vyborcha blahodiynistʹ » ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi radynews_11.10_Rivne_3_Rivnenshchina « vyborcha blahodiynistʹ » ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi radynews_11.10_Rivne_4_Rivnenshchina « vyborcha blahodiynistʹ » ta nepryamyy Pidkup vybortsiv z botsi kandydata v deputaty do oblasnoyi rady

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#політика #вибори #агітація #порушення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...