• Головна
  • 5 порад, як влаштуватися на роботу за кордоном
09:38, 8 жовтня 2015 р.

5 порад, як влаштуватися на роботу за кордоном

Сьогодні багато фірм пропонують послуги працевлаштування в інших країнах. Щоб робота за межами України була максимально ефективною і безпечною, рекомендується дотримуватися декількох важливих порад.
1. Аналіз рекламних оголошень. В друкованих та електронних повідомленнях від посередників повинна міститися така інформація: повна назва фірми, її адреса та номера телефонів, серія, номер і дата видачі ліцензії. Якщо в оголошенні таких даних немає, агентству навряд чи можна довіряти. Під час візиту в офіс слід запитати у працівників про наявність відповідних ліцензійі документів про державну реєстрацію.
2. Укладення договору з посередником. Агентство, яке пропонує послуги працевлаштування за кордоном, повинно підписувати з клієнтами договір про надання відповідних послуг. При цьому ще до підписання документу важливо уточнити обов’язки посередника і міру його відповідальності. Договір підписується обома сторонами в двох екземплярах і завіряється мокрою печаткою.
Сьогодні більшість фірм продають вакансії за кордоном без укладення договору з клієнтом. В такий спосіб агентство намагається захистити себе від можливих проблем з іноземним роботодавцем. В основному по такій схемі продається робота в Польщі.
3. Ознайомлення із законами країни-роботодавця. Перед поїздкою слід вивчити розміри зарплат, соціальні гарантії, норми трудового часу і особливості оподаткування. Якщо кандидат їде на конкретну вакансію, оплата праці і режим роботи повинні описуватися в договорі.
4. Перевірка наданої посередником інформації про роботодавця. Поїздка за кордон – рішення серйозне, тому всі дані про майбутнє місце праці треба обов’язково перевірити. Наприклад, якщо кандидату пропонується робота в Німеччині, після узгодження вакансії людині слід зателефонувати по наданих посередником номерах і переконатися у достовірності даних. Якщо інформація не підтвердилася, від послуг такого посередника варто відмовитися.
5. Оплату за підбір вакансії і допомогу у працевлаштуванні слід проводити лише після укладення договору про надання таких послуг. Також агентство повинно надати документ, підтверджуючий факт оплати клієнтом.

Країни, в яких українці мають право працювати легально
Відношення до мігрантів у кожній державі відрізняється. Нашим співвітчизникам офіційнепрацевлаштування можливе лише у тих країнах, з якими Україна уклала відповідний договір. До таких держав відноситься Польща, Молдова, Росія, Білорусь, Литва, Латвія, Азербайджан, Португалія, В’єтнам, Словаччина. Для працевлаштування в інших країнах українцям необхідно мати запрошення від роботодавця. Так, робота в Англії, Швеції, Бельгії, Австрії, Нідерландах, Франції, Фінляндії, Данії та багатьох інших державах світу надається нашим громадянам лише після проходження складної процедури відбору кадрів на затребувані професії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...