• Головна
  • З 1 вересня 2015 року змінено розмір мінімального страхового внеску
10:00, 7 жовтня 2015 р.

З 1 вересня 2015 року змінено розмір мінімального страхового внеску

Зокрема, з 1 вересня 2015 року, змінено розмір прожиткового мінімуму та мінімальну заробітну плату. Мінімальна заробітна плата встановлена 1378 гривень (у місячному розмірі) та у погодинному розмірі - 8,29 гривні.

Положеннями Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування цієї норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.

Вимога про нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної зарплати не поширюється на сумісників, працівників – інвалідів та осіб, яким надана відпустка без збереження зарплати на період проведення АТО.

Також звертаємо увагу, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе за вересень поточного року розраховують та сплачують єдиний внесок, враховуючи вищезазначені зміни. Тобто з 1 вересня 2015 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб - підприємців розраховується з мінімальної заробітної плати, встановленої саме на вказану дату: 1378 грн. Х 34,7 = 478,17 грн. Таким чином, сплата за ІІІ квартал 2015 року даними платниками становить 1323,47 грн.

Враховуючи вищенаведене, платники єдиного внеску, у яких база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, із заробітної плати вересня розраховують суму єдиного внеску виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 вересня 2015 року (1378 грн.) та відповідної ставки єдиного внеску.

Нагадуємо, що з 15 вересня також змінено рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#внесок #мінімум #заробітня плата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...