• Головна
  • У Рівному не зняли зовнішню політичну рекламу, яка порушує вимоги Закону
20:00, 3 жовтня 2015 р.

У Рівному не зняли зовнішню політичну рекламу, яка порушує вимоги Закону

Мова йде про біл-борди партії «Народний контроль», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», політичної партії «УКРОП», Аграрної партії України, партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Наш Край», «Об’єднання «Самопоміч», а також кандидатів на посаду міського голови Рівного Дмитра Якимця та Володимира Хомка. Біл-борди були розміщені до офіційної реєстрації відповідних політичних партій та кандидатів.

1 жовтня 2015 року закінчилась офіційна реєстрація кандидатів в депутати та реєстрація кандидатів на посаду міського, сільського або селищного голови. З цього моменту, згідно ч.1 ст.54 ЗУ «Про місцеві вибори» право вести передвиборчу агітацію мають місцеві організації партій, кандидати в депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані відповідною ТВК для участі у місцевих виборах.

Окрім цього,ч. 6 ст.54 Закону передбачає здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Зважаючи на це, всі друковані агітаційні матеріали, до яких, відповідно до Закону «Про місцеві вибори», належать: плакати, стенди, листівки, постери, інша друкована продукція з написами, що стосуються передвиборної агітації, а також матеріали, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами, які були виготовлені до реєстрації відповідних політичних партій та кандидатів суб’єктом виборчого процесу, після їх реєстрації не можуть використовуватися в агітаційних цілях. Використання та поширення цих агітаційних матерів є порушенням Закону, бо ці матеріали не були виготовлені з виборчого фонду.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бондарчук

координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області

+380969187408

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #агітація #Закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...