• Головна
  • Рівненська ОДА переходить на систему ProZorro
10:00, 2 жовтня 2015 р.

Рівненська ОДА переходить на систему ProZorro

Як пояснив голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков, впровадження системи відкритих електронних закупівель може стати не лише вагомим інструментом у подоланні корупції, але й дозволить зекономити чималі бюджетні кошти.

«Досвід запровадження такої системи на базі Міноборони свідчить про чималу економію бюджетних коштів, адже в торгах виграють ті підприємці, які справді пропонують найнижчу ціну, а не ті, які змогли «домовитися». Тож я дуже сподіваюся, що запровадження такої системи на Рівненщині стане ще одним інструментом у боротьбі з корупцією та зекономить нам бюджетні кошти», - прокоментував ініціативу Віталій Чугунніков.

Підтвердила його слова й проектний менеджер реформ державних закупівель Національної ради реформ Кристина Гуцалова. За її словами, досвід використання системи ProZorro дозволяє зекономити до 20 відсотків бюджетних коштів.

«З нашого досвіду можу сказати, що використовуючи дану систему Рівненська область зможе економити близько 20% від усієї суми коштів, які виділяються на придбання товарів та послуг та проходять за дотендерними процедурами. А це зазвичай 50-60% від усіх видатків області», - зазначила Кристина Гуцалова.

Наразі в Рівненській ОДА планують використовувати систему ProZorro при закупівлі товарів та послуг практично у всіх управліннях та департаментах. Щоправда це будуть лише ті видатки, по яким не передбачається згідно законодавства тендерних процедур.

«Чинне законодавство нам дозволяє проводити закупівлі на базі цієї системи лише по «допороговим» суммам. Але ми сподіваємося, що вже з наступного року вступить в силу Закон про електронні закупівлі, який виправить цю ситуацію і ми зможемо проводити усі закупівлі через цю систему», - зазначив перший заступник голови ОДА Юрій Приварський.

Звичайно, що використання даної системи потребує підготовки та видачі певних розпорядчих документів а також навчання посадовців роботі в цій системі. Тож в Рівненській ОДА запевняють, що пройдуть усі підготовчі етапи до першого листопада. А відтоді область перейде на систему електронних закупівель.

На завершення представники розробників системи наголосили, що впровадження та використання електронних закупівель в Рівненській області дасть додаткові можливості і для місцевого бізнесу, адже ця система відкриває їм двері до бюджетних закупівель не лише на Рівненщині, але й за її межами.Рівненська ОДА переходить на систему ProZorro (фото) - фото 1Рівненська ОДА переходить на систему ProZorro (фото) - фото 1Рівненська ОДА переходить на систему ProZorro (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОДА #ProZorro #електронна система #Віталій Чугунніков
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...