• Головна
  • Рівняни можуть отримати податкову знижку на навчання до кінця року
18:29, 27 вересня 2015 р.

Рівняни можуть отримати податкову знижку на навчання до кінця року

Як отримати податкову знижку на навчання, чи може цим скористатись підприємець, які документи необхідно надати в податкову інспекцію? – Відповіді на ці та інші питання щодо права рівнян на отримання податкової знижки на навчання надає заступник начальника ДПІ у м. Рівному Валентин Герман.

- Громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку.

До слова – у Рівному за результатами декларування доходів 2014 року вже 1298 жителів міста скористались правом на отримання податкової знижки, з них - 70 % саме з метою відшкодування своїх витрат на навчання. Враховуючи той фактор, що податкову знижку можна отримати до кінця року, кількість таких рівнян ще збільшиться.

Тож на що необхідно звернути увагу тим громадянам, які мають бажання реалізувати таке право? Перш за все, отримати податкову знижку за навчання може або студент ВУЗу чи технікуму, або його батьки. Головне, щоб вони офіційно отримували заробітну плату та сплачували з неї податок на доходи фізичних осіб.

Яким чином відбувається відшкодування? Механізм – простий. Для отримання коштів від держави громадянину необхідно заповнити декларацію про свої доходи та надати її до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації. Разом із декларацією необхідно надати документи, що підтверджують факт сплати коштів (до переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери), а також договір з навчальним закладом, довідку про отримані у звітному році доходи та, якщо звертаються батьки студента, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Розрахунок сум податку до повернення платник повинен зробити самостійно. При цьому обов'язково він має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до неї.

Якщо у декларанта будуть виникати запитання, він може проконсультуватись у інспектора в Центрі обслуговування платників інспекції (м.Рівне, вул.Відінська,8, І поверх), тут приймуть і декларацію. Отримані дані перевірять і протягом 60 діб громадянину повертають кошти.

Зауважу, що правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності та особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання.

Ще варто нагадати, що платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, також має право скористатися податковою знижкою за навчання. Водночас, Податковим кодексом не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.

І головне - якщо до кінця 2015 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні роки не переноситься.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#знижки на навчання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...