• Головна
  • Обговорення реформ Міністерства юстиції Павлом Петренком за вранішньою кавою у Львові
11:00, 19 вересня 2015 р.

Обговорення реформ Міністерства юстиції Павлом Петренком за вранішньою кавою у Львові

 Про це сказав сьогодні у Львові під час ранкової кави з журналістами міністр юстиції Павло Петренко. Також на зустрічі були присутні заступник міністра юстиції Гія Гецадзе, начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, начальник головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило.

     Новації у сфері юстиції, які запроваджені, – це електронні сервіси, принцип екстериторіальності, тобто можливість реєстрації бізнесу в межах різних областей, запровадження онлайн-сервісів при реєстрації шлюбу, народження, тощо.

     Міністр юстиції розповів, що в центральному апараті юстиції і на обласному рівні повністю пройшло оновлення кадрів на 70 відсотків. За його словами, у районах також триває цей процес, на керівні посади (яких загалом 2200) будуть призначені конкурси. Павло Петренко сказав, що до кінця року повністю планують оновити районний рівень. Також він зауважив, що для боротьби з корупцією, окрім оновлення кадрового складу, дуже важливою є мотивація у вигляді заробітної плати. Скажімо, у начальника головного територіального управління юстиції Львівщини зарплата – 3700 грн без премії. Міністр зазначив, що така зарплата у львівському управлінні – це виняток, оскільки минулого року попереднє керівництво неправильно сформувало бюджетний запит і кошторис. Він сказав, що назагал середня зарплата керівника управління юстиції з преміями і надбавками має становити близько 8-9 тис. грн.

     За словами міністра, з наступного року вони планують зробити так, щоб середня заробітна плата в регіональних управліннях була близько 5 тис. грн. «Ми проводимо зараз дискусію з цього приводу з міністерством фінансів, яке нікому нічого не дає. Ми їм запропонували модель, що не будемо брати грошей з бюджету, а використаємо зекономлені кошти, скажімо, 800 млн. грн, які раніше якимось дивним чином йшли на приватні структури», – розповів Петренко.

     На думку міністра, продовжувати реформи без збільшення зарплат є самообманом. Також міністр озвучив, що планують велике скорочення державних реєстраторів, функції яких перейдуть до місцевих органів влади і до нотаріусів. А також будуть частково скорочені державні виконавці і до кінця року запроваджуватимуть паралельно інститут приватних виконавців. За словами міністра, зараз у Верховній Раді мають власне прийняти закони, що стосуються реєстрації бізнесу і нерухомості (означатимуть децентралізацію цих функцій), а також щодо системи виконання судових рішень та виконавчого провадження.

     «Державна реєстрація нерухомості і бізнесу повністю перейде у повноваження місцевої влади. Розуміючи, що не всі органи місцевої влади є чесними і мотивованими зробити гарний сервіс, ми паралельно цю функцію віддаємо нотаріусам, приватним в тому числі. Це досвід європейських країн», – сказав Павло Петренко.

     Він зазначив, що приватні судовиконавці будуть більше розраховані на підприємців, а державні виконавці залишаться виконувати соціальні рішення, – стягнення аліментів, соціальних виплат. «У трьох областях запроваджено пілотний проект, згідно з яким державні виконавці можуть отримувати винагороду. Є спеціальна автоматична система, яка рахує ефективність роботи судовиконавця протягом місяця за всіма провадженнями. В результаті зафіксовано, що вони перевиконали річний план з виконавчого збору за три місяці», – розповів міністр.

     За його словами, від сплати аліментів в Україні ухиляються 1 млн. 700 тисяч осіб. Як змусити чоловіків платити аліменти? Павло Петренко запропонував зробити так, щоб людина, яка ухиляється від сплати аліментів і не є безробітною, не могла взяти, скажімо, потрібну їй довідку, оскільки інформація про неї буде в базі даних, які координуватимуться з даними в міграційній службі, міністерстві юстиції, нотаріусів. «Можливо, це не демократично і обмежує дієздатність особи, але ж є певні обов’язки, які людина повинна виконувати», – зазначив міністр.

snidanok_z_pavlom_petrenkom10101510snidanok_z_pavlom_petrenkom11111211snidanok_z_pavlom_petrenkom15151015snidanok_z_pavlom_petrenkom1414714

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обговорення #реформи #міністр #кава
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...