• Головна
  • Рівненські медичні благодійні фонди мають стати прозорими
16:00, 18 вересня 2015 р.

Рівненські медичні благодійні фонди мають стати прозорими

Найбільше благодійної допомоги має Рівненська центральна міська лікарня ― майже на 4 млн. гривень. Про це свідчить податковий звіт самої лікарні, натомість публічно медзаклад назвав суму 2,5 млн. гривень. Аналогічна тенденція простежується й по інших закладах охорони здоров’я Рівного.

Безкоштовна медицина в Україні зовсім не безкоштовна. Нерідко у стінах лікарень і поліклінік з пацієнтів збирають «в тіні» величезні суми. Джерелом доходів є вітчизняне нововведення під назвою «благодійна лікарняна каса». Це ― закрита сфера, яку оберігають від непосвячених, ніби це лікарська таємниця. У одному із випусків програми «Дістало» журналісти ICTV проникли за завісу, щоб з’ясувати, що таке «благодійні внески» і куди йдуть дуже круглі суми.

http://distalo.ictv.ua/ua/index/view-media/id/101301

Благодійні фонди ― це експеримент родом із 2003 року. Схема роботи досить проста:

― Якщо люди сплачують внески до організації, при поступленні у лікарню ми гарантуємо, що вони отримають необхідне лікування, ― стверджує Віталій Шевченко, виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини». Однак все частіше трапляється, що пересічні люди припиняють членство у цьому фонді. Причина ― відмова фонду оплачувати їхнє лікування.

― Це може бути діагноз, ― пояснює Віталій Шевченко, ― який не входить у наш перелік.

Наприклад, у «Лікарняній касі Полтавщини» налічується приблизно 25 тисяч учасників. Щомісяця вони сплачують 30 гривень. За рік це становить 9 мільйонів. Що можна зробити з такими додатковими вливаннями в українську медицину ― простір для уяви. Тільки, як показує практика, більша частина благодійних коштів не доходить до бюджету медзакладу.

Питання щодо благодійних фондів у лікарнях ― двостороннє, чи навіть тристороннє. Крім того, що обласна влада повинна докластися до його рішення, повинна бути також ініціатива від центральних органів влади, якщо бути точним ― від МОЗ та Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#благодійність #медичні фонди #прозорість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...