22:00, 17 вересня 2015 р.

Сила Людей

Олександр розповів, що реформа децентралізації необхідна нашій країні, в першу чергу, щоб розпочати економічний розвиток, якого без передачі влади і повноважень на місцях просто не відбудеться.* Він також пояснив, як змінилася виборча система на місцях: «Більше не існує такого поняття, як мажоритарний округ, партійний список. Вибори стали командною грою. Тобто, якщо один з кандидатів від партії на окрузі «викладеться» на повну та виграє, це не означає, що він пройде в раду, бо партія може не набрати прохідний відсоток. Якщо партія пройшла в раду, то це тільки завдяки зусиллям усіх кандидатів, але депутатами стануть тільки ті, які набрали більше голосів, тобто важливий рейтинг. І лише перший номер партії є стовідсотково прохідним у разі перемоги партії». - Експерт наголосив: «Кандидатам при виборі партії треба ще враховувати, що партія має можливість відкликати будь-якого свого депутата з ради, тому з партіями-проектами краще діла не мати».

Суттєвим недоліком нової системи є те, що на цих місцевих виборах висування кандидатів можуть здійснювати тільки партії, а от трудові колективи, громадські організації, спілки тощо не мають можливості висувати своїх представників. Краще, щоб така вимога була до кандидатів у Верховну Раду, а на місцях важливо забезпечити можливості самовисування.

Прогресивним є те, що введено обов’язок партій забезпечувати гендерну рівність. Бо дуже важливо для прийняття якісних рішень, щоб були однаково представлені інтереси жінок та чоловіків. Наприклад, чоловіки швидше проголосують за збільшення ділянок в місті для паркування автомобілів, а жінки – щоб були місця для безпечного і вільного пересування з дитиною і коляскою. Має бути баланс, це зрозуміло, наприклад, на минулих парламентських виборах «Сила людей» (єдина з усіх партій) забезпечила гендерну рівність.

Багато людей хочуть зробити щось для розвитку міста, покращення роботи комунальних підприємств, в школах, садочках, лікарнях тощо, хочуть домогтися кращого надання послуг установами, загалом прагнуть комфортнішого життя в місті. Але депутатами ставати не хочуть, бо вважають, що не мають достатнього досвіду. Таким людям Олександр Солонтай порадив не стримувати себе і йти на місцеві вибори, бо саме вони є найкращими кандидатами. До того ж, для підтримки депутатів «Сила людей» має інтенсивну навчальну програму, за якою усі зацікавлені можуть отримати необхідні знання та досвід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зустріч #партія #Сила Людей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...