• Головна
  • Білоруськомовні повідомлення на українських вокзалах?
13:00, 9 вересня 2015 р.

Білоруськомовні повідомлення на українських вокзалах?

Зокрема, автори звернення пропонують, щоб білоруською мовою сповіщали потяги, які прямують до і з Білорусі принаймні на львівському, київському, ковельському та чернігівському вокзалах.

- Білорусь – дружня країна, яка змагається з мовно-культурною домінацією Росії і захищає своє право на власну ідентичність. На жаль, всупереч волі багатьох білорусів, білоруська мова піддається великому тиску, а країна – русифікації. Тим не менш, навіть у таких умовах білоруська мова не тільки збереглася, але є першою державною мовою Республіки Білорусь та поступово відроджується: збільшується кількість білоруськомовних предметів у школах, дедалі більше осіб посилає дітей у білоруськомовні дитсадки тощо.” – читаємо в петиції.

В документі є також мова про те, що саме білоруськомовні білоруси найактивніше підтримали Україну на Майдані і надалі підтримують українську боротьбу з окупантом. – Так, це правда, що білоруськомовні є наразі в Білорусі в меншості. Але саме вони, а не російськомовна більшість, найбільшою мірою підтримують Україну, багато з них ризикують життям, здоров’ям чи втратою роботи. Варто їм хоча б символично відвдячитись та підтримати їхні нелегкі зусилля для відродження білоруської мови – говорить автор петиції, журналіст “Дзеркала тижня” та “Порт Європа” Якуб Логінов.

Петицію можна підписати на сайті Президента України за цим посиланням:
https://petition.president.gov.ua/petition/3520

Для того, щоб петиція була розглянута Президентом, необхідно зібрати 25 тисяч підписів протягом 90 днів з моменту її створення. Петиція побачила світ 7 вересня.

Це вже друга ініціатива з популяризації білоруської мови, пов’язана з подякою білоруськомовним за їхню підтримку Україні. В червні на сайті “Порт Європа” запустили безкоштовний е-курс білоруської мови для українців, на який кожен охочий може записатися за посиланням: http://porteuropa.eu/ua/belarus/suspilstwo/2256-bezkosztownyj-e-kurs-biloruskoji-mowy

- Багато українців вже навіть забуло, що існує білоруська мова – гарна, цікава і подібна до української. І ми пропонуємо, щоб з основами цієї мови ознайомитися – з поваги до дружнього сусіда і самих себе. – читаємо на сайті.

Водночас офіційна веб-сторінка Посольства України в Мінську немає білоруської мовної версії – є тільки українська та російська. Серед пропозицій зазначених у петиції – створення білоруської мовної версії цієї сторінки та заклик до українських підприємців, щоб створювали білоруськомовні етикетки на товарах, які ідуть на експорт в Білорусь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вокзал #повідомлення #сусіди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...