• Головна
  • За недбальство, що призвело до сходу вагонів, та завдані збитки посадові особи понесуть відповідальність
10:00, 18 серпня 2015 р.

За недбальство, що призвело до сходу вагонів, та завдані збитки посадові особи понесуть відповідальність

Утворена для розслідування інциденту комісія Укрзалізниці у складі керівників департаментів безпеки руху, вагонного господарства, колії та споруд з’ясувала, що його причиною стала службова недбалість посадових осіб служби колії Одеської залізниці, Котовської дистанції колії та Одеської дирекції залізничних перевезень. Розслідування ще продовжується.

За висновками комісії, напередодні інциденту частина колії на зазначеній ділянці зазнала деформації внаслідок проведення на ній ремонтних робіт із застосуванням ремонтно-колійних машин. Зважаючи на температуру повітря, що перевищувала визначену норму, технічними вказівками по улаштуванню, укладанню, ремонту та утриманню безстикової колії на залізницях України, виконання таких робіт мало бути призупинено.

13 серпня 2015 року, нехтуючи вимогами, керівники відповідних підрозділів колійного господарства Одеської залізниці та Одеської дирекції залізничних перевезень, запланували та здійснили виконання колійних робіт. Керівником робіт – начальником дільниці Котовської дистанції колії Одеської залізниці порушено план-заявку на виконання робіт виправно-підбивальною-рихтувальною машиною в частині самовільної зміни фронту робіт та виконання цих робіт на непідготовленій ділянці колії без попередньої розрядки температурних напружень та перезакріплення плітей безстикової колії. Начальник Одеської дирекції залізничних перевезень всупереч вимогам інструкції дав дозвіл на проведення цих робіт.

«Ситуації, коли Укрзалізниця несе збитки через недбальство, внаслідок людського фактору, є неприпустимими. На усунення наслідків сходу вагонів з рейок на Одещині вже півмільйона гривень, які можна було б спрямувати, наприклад, на ремонт рухомого складу чи підвищення заробітної плати залізничникам. Надалі ми будемо вживати посилених заходів для запобігання подібним випадкам. Cтосовно цього випадку вже готуються відповідні кадрові рішення», - зазначив Олександр Завгородній.

Нагадаємо, що 14 серпня о 15:45 на перегоні Жеребкове – Заплази зійшли з рейок 22 порожні вантажні вагони-обкотишовози. Для ліквідації наслідків на місці сходу працювали 4 відновні поїзди зі станцій Котовськ, Знам’янка, Помічна та Роздільна Одеської залізниці, а також ремонтна бригада у складі більше 100 осіб. Залучено було також фахівців з електропостачання, автоматики та зв’язку. 15 серпня відновлювальні роботи завершилися. Наразі рух поїздів відновлено.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#укрзалізниця #збитки #відшкодування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...