• Головна
  • Рівненська атомна електростанція працює на європейському рівні
16:40, 17 серпня 2015 р.

Рівненська атомна електростанція працює на європейському рівні

Починаючи з 2010 року на енергоблоках №1 та №2 здійснюється перехід на експлуатацію ядерного палива другого покоління. Нині на енергоблоці №1 Рівненської АЕС з 2012 р. ядерне паливо використовується у п'ятирічному паливному циклі, на енергоблоці №2 з 2010 р. – у шестирічному. Уран-гадолінієве паливо другого покоління має середнє збагачення до 4.38%. 

Середня тривалість роботи паливних кампаній на номінальній потужності складає 305 ефективних діб. Перехід на нове ядерне паливо дозволило як підвищити безпеку експлуатації паливних завантажень, так і підвищити ефективність його використання. Раніше на РАЕС використовувались 4-х річний на блоці №1, та п’ятирічний на блоці №2 паливні цикли. 

Збільшення маси палива в середньому на 5% (~ 6 кг) в кожній паливній касеті та використання нових конструкційних матеріалів дали можливість зменшити кількість свіжих паливних касет, що кожний рік завантажуються в активну зону реактора, по 6-12 на кожний енергоблок, зі збереженням тривалості кампанії реактора. 

Зараз на енергоблоках №3, №4 Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт здійснено перехід на стаціонарний 4-х річний паливний цикл з уран-гадолінієвим паливом нового покоління – ТВЗА – тепловиділяючі збірки (альтернативні). На блоці №3 всі ТВЗА з «анти-дебрізним» фільтром, який підвищує надійність паливної збірки. На блоці №4 планується друге завантаження ТВЗА з АДФ під час планово-попереджувального ремонту, який наразі триває. В усіх групах ОР СУЗ (органів регулювання системи управління та захисту) - встановлені титанат-диспрозієві поглинаючі стрижні ПС СУЗ з терміном служби до 10 років. Перехід Рівненською АЕС на експлуатацію ТВЗА з АДФ і нові ПС СУЗ дозволяють поряд з підвищенням безпеки експлуатації ядерного палива скоротити час транспортних операцій з ядерним паливом в період планово-попереджувальних ремонтів.

Для застосованого паливного циклу величина середньої глибини вигорання у всіх касетах, що вивантажуються на блоках РАЕС, цілком відповідає встановленим світовим стандартам для енергоблоків з реакторами типу ВВЕР. Ефективне використання палива підвищує безпеку та економічність роботи Рівненської АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#атомна електростанція #стандарт. Європа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...