• Головна
  • Підсумки круглого столу на тему “Реформи Міністерства юстиції України” у Рівному
09:00, 6 серпня 2015 р.

Підсумки круглого столу на тему “Реформи Міністерства юстиції України” у Рівному

04 серпня 2015 року в приміщенні Рівненської ОДА відбувся круглий стіл на тему “Реформи Міністерства юстиції України”. Ініціатор заходу - Рівненське відділення АПУ (Асоціації правників України) в особі голови відділення Щербяк Юлії. Доповідачами виступили Начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Смачило Іванна Василівна та Голова відділення нотаріальної палати України в Рівненській області Бернацька Інна Михайлівна та рівненський міський нотаріус Чубай Олександр Степанович.

Обговорення було побудовано навколо питань впровадження онлайн-сервісів Міністерства юстиції України, функціонування системи електронних торгів арештованого майна (СЕТАМ), запровадження інституту приватних виконавців, кадрової політики міністерства юстиції.

Смачило І. зазначила, що на сьогодні стоїть завдання максимально скоротити обсяг документообігу, спростити та перевести в електронну форму послуги, що надаються мінюстом. Вже на сьогодні функціонують онлайн-сервіси, які дають можливість провести державну реєстрацію юридичних осіб та підприємців, отримати виписки з ЄДРПУО (єдиного державного реєстру підприємств, установ, організацій), взяти участь в електронних торгах. Сервіси прості в користуванні, ними можуть користуватися як юристи так і прості громадяни, до реєстрів підключаються державні установи Що стосується кадрових змін, то, як зазначила Смачило І., відчувається “кадровий голод”.

“Без володіння навиками роботи в онлайн-сервісах юрист стає не конкурентноздатним. Сьогодні, зайшовши на сайт Мінюсту, кожен громадянин може самостійно зареєструвати бізнес, отримати інформацію з ЄДРПОУ, взяти участь в електронних торгах та скористатись іншими послугами. Тому реформи, які впроваджуються, вимагають від юристів бути динамічними та відкритими до змін”, - зазначила Щербяк Юлія.

Учасники круглого столу, серед яких були адвокати та нотаріуси міста Рівне до першочергових завдань реформи віднесли:

1) популяризацію існуючих сервісів;

2) залучення до впровадження реформ практикуючих нотаріусів та адвокатів, прозорості процесів реформування.

Прийнято рішення про направлення розроблених рівненськими нотаріусами методичних матеріалів користування онлайн-сервісами для розміщення на сайті Мінюсту та Головного територіального відділення Мінюсту в Рівненській області.

Більшості юристів висловились за підтримку реформ, що впроваджуються Мінюстом, оскільки вони значно спрощують роботу фахівців у галузі права, надають доступ до інформації, яка досі була закритою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рівне #круглий стіл #юстиція
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...